Jak włączyć roaming? Orange, Plus, Play, T-Mobile

Roaming pozwala na korzystanie z sieci telefonicznej i internetowej za granicą. Włącza się sam lub trzeba go aktywować samodzielnie - w zależności od operatora i od abonamentu. Od 2017 r. na terenie Unii Europejskiej zostały zniesione dodatkowe opłaty za tę usługę.

Roaming jest nieodłącznym towarzyszem naszych podróży zagranicznych

Roaming jest nieodłącznym towarzyszem naszych podróży zagranicznych (pixabay.com/stocksnap)

Co to jest roaming i jak działa?

Roaming jest to mechanizm, dzięki któremu możemy korzystać z usług zagranicznych sieci lub punktów dostępowych. Obejmuje zarówno sieci telefoniczne, jak i internetowe.

Warto pamiętać, że roaming i rozmowy międzynarodowe to dwa różne pojęcia. Od 2017 r. na terenie Unii Europejskiej korzysta się z tych samych taryf i pakietów (np. nielimitowane rozmowy i SMS-y) jak w kraju.

Z internetem jest różnie — to zależy od operatora i abonamentu. Trzeba pamiętać o limicie transmisji danych w roamingu międzynarodowym, który wynosi 204,44 zł netto. Za zgodą użytkownika limit ten może zostać podniesiony. Takie rozwiązanie ma ograniczyć wymuszanie na turystach wysokich opłat za usługi telekomunikacyjne.

Jak włączyć roaming w Orange?

Roaming w Orange można włączyć poprzez:

  • połączenie z bezpłatnym nr 501550000;
  • połączenie z płatnym nr *500 (Automatyczne Biuro Obsługi Klienta);
  • zalogowanie się na stronie Orange.pl;
  • połączenie z płatnym nr *600 (Biurem Obsługi Klienta Biznesowego) lub 510 600 600 (tego nr można również użyć, kiedy już jesteśmy za granicą).

Użytkownicy Orange na kartę lub mix nie muszą nic robić, gdyż roaming włączy się sam.

Opłaty są uzależnione od tego czy korzystamy z Eurotaryfy lub Nowej Oferty Roamingowej, gdzie stawki są takie same dla wszystkich operatorów danego kraju czy też ze Stawek Operatorów Zagranicznych, które są określane przez konkretne firmy telekomunikacyjne na podstawie kursów walut.

Jak włączyć roaming w Plusie?

Roaming w Plusie można włączyć poprzez:

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

  • wysłanie SMS-a na nr 2601 o treści o treści: ODBLOKUJR — jeżeli chcemy mieć roaming dla siebie, ODBLOKUJR MSISDN — dla drugiej osoby, ODBLOKUJR PLUSKOD5 — dla swojej firmy lub przedsiębiorstwa, ODBLOKUJR PLUSKOD5 MSISDN — dla innej firmy lub przedsiębiorstwa;
  • zalogowanie się na stronie Plusa i wejście w zakładkę Usługi/Roaming/Zmień.

Jak włączyć roaming w Play-u?

Wszyscy użytkownicy Play (poza klientami Play Online) mają automatycznie aktywowaną usługę roamingu. Użytkownicy Play Online mogą ją aktywować poprzez połączenie z numerem *500 lub 790 500 500.

W Play można skorzystać z oferty Tani Roaming.

Jak włączyć roaming w T-Mobile?

Roaming w T-Mobile można włączyć poprzez:

  • aplikację Mój T-Mobile;
  • stronę t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/uslugi/roaming.
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Porady:

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange, Plusie, Play i T-Mobile? Jak odebrać MMS-a? Instrukcja krok po kroku Jak podłączyć telefon do telewizora? Jak płacić telefonem? Najszybciej przez aplikację Jak zresetować iPhone'a? Instrukcja krok po kroku Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Samsung się zlitował. Możesz już wyłączyć przycisk Bixby w Galaxy S8 i Galaxy Note8 Jak poradzić sobie z masą nagrań 4K zrobionych smartfonem? Oto lekarstwo na problemy z pamięcią iPhone 8 i iPhone X - gdzie najtaniej? Jak sprawić, aby nawet tańszy smartfon grał bardzo dobrze? Słabszy zasięg sieci komórkowej? Oto sposoby, jak sobie z nim poradzić Jak chronić smartfon przed wypadkami, kradzieżą i innymi nieprzewidywalnymi sytuacjami? Samsung to nie tylko flagowa linia Galaxy S Jedziesz na wakacje? Oto, co zrobić, aby bateria w smartfonie nie padła zbyt szybko Zanim oddasz swój smartfon do serwisu Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci