Blocky Roads, C Locker i LoopStack

Jedna z najlepszych gier muzycznych, minimalistyczna i intuicyjna pogoda oraz rozbudowany widget - między innymi to znajdziecie w dzisiejszym Weekendowym Zestawie Gier i Aplikacji.

DashClock - darmowa

DashClock

Widget (Zooper)

Jest to jedna z moich ulubionych aplikacji, której używam od dawna i w zasadzie sam nie wiem, dlaczego do tej pory o nim nie wspomniałem. Pora więc nadrobić zaległości.

Dzieło Romana Nurika zadebiutowało w Sklepie Play krótko po premierze Androida 4.2 Jelly Bean. Był to jeden z pierwszych widgetów, które można było umieścić nie tylko na pulpicie głównym, ale i na ekranie blokady, co było nowością wprowadzoną właśnie w tej wersji systemu. Niestety to jest jednocześnie największa wada tej aplikacji, gdyż do prawidłowego działania wymaga Androida w wersji 4.2+, a te wciąż mają mniejszościowy udział na rynku

DashClock jest widgetem zegarowym, którego potęga drzemie w dedykowanych mu rozszerzeniach ściśle powiązanych z zewnętrznymi aplikacjami. Pozwalają one m.in. wyświetlać powiadomienia z aplikacji bezpośrednio na widgecie. Standardowo znajdziemy tutaj rozszerzenia kompatybilne z aplikacją Gmaila, systemowym kalendarzem, czytnikami RSS, pogodynką czy też popularnymi klientami serwisów społecznościowych. Jeśli komuś to nie wystarczy, za dodatkowymi rozszerzeniami można rozejrzeć się w Sklepie Play, bo jest ich tam po prostu multum. Warta szczególnej uwagi jest wtyczka DashNotifie, która pozwala powiązać powiązać DashClocka z dowolną aplikacją.

Od strony wizualnej widget prezentuje się stylowo, minimalistycznie i świetnie wpisuje się w stylistykę Holo. Jego wygląd można dodatkowo modyfikować w ustawieniach.

Plusy:
+ świetny wygląd
+ funkcjonalność
+ mnóstwo kompatybilnych wtyczek

Zobacz również: Jak bezpiecznie korzystać z przeglądarki?

Minusy:
— do działania wymaga Androida w wersji przynajmniej 4.2

Link do pobrania

C Locker - darmowa lub płatna (5,23 zł)

C Locker

Alternatywny ekran blokady (Cover)

C Locker to prosty i z pozoru niczym niewyróżniający się na tle konkurencji ekran blokady. Ma jednak jedną cechę, dzięki której góruje nad wieloma porównywalnymi rozwiązaniami.

Otóż Android każdy alternatywny lockscreen traktuje tak samo jak wszystkie inne aplikacje, co oznacza, że w każdej chwili możemy powrócić do ekranu głównego za pomocą przycisku Home. W praktyce oznacza to, że możemy ominąć ekran blokady jednym kliknięciem i nie ma tutaj znaczenia nawet to, że został on zabezpieczony kodem. Tymczasem C Locker pozwala dezaktywować przycisk Home, co oznacza, że jego funkcje zabezpieczające mają nieco więcej sensu (choć te dostępne są wyłącznie w wersji płatnej).

Sam ekran blokady składa się z zegara, pogodynki oraz kłódki, pod którą ukryte są skróty do aplikacji. Tych możemy tam umieścić siedem. Najbardziej przypadła mi do gustu funkcja latarki, która umożliwia włączenie i wyłączenie diody doświetlającej jednym gestem bezpośrednio z poziomu lockscreena. Jeśli komuś zdarza się często z niej korzystać, C Locker może okazać się nieoceniony. Warto jeszcze dodać, że jest on kompatybilny ze wspomnianym wcześniej DashClockiem.

Plusy:
+ możliwość dezaktywacji przycisku Home
+ spolszczony interfejs

Minusy:
— mało funkcji w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji

Wersja darmowa lub płatna (5,23 zł)

LoopStack - darmowa

LoopStack

Aplikacja muzyczna (edjing)

LoopStack to aplikacja służąca to nagrywania i miksowania ze sobą ścieżek dźwiękowych. Sama w sobie nie oferuje ona żadnych sampli ani wtyczek, więc jedynym źródłem dźwięku jest wbudowany w telefon lub tablet mikrofon. Podczas nagrywania będziemy musieli się zatem posłużyć instrumentami muzycznymi, głosem lub wyobraźnią. Myślę, że aplikacja może przypaść do gustu osobom, które chcą spróbować swoich sił w beatboksie.

Za pomocą programu teoretycznie możemy nagrać tylko 4 ścieżki, ale można je ze sobą miksować metodą przeciągnij i upuść, co w razie konieczności pozwoli nam zwolnić dodatkową ścieżkę. Możliwe jest także regulowanie poziomu głośności każdej z nich oraz nakładanie pogłosu.

Obsługa aplikacji jest banalna i myślę, że poradzą sobie z nią nawet osoby, które nigdy nie miały styczności z żadnym programem do obróbki audio.

Plusy:
+ łatwa obsługa
+ wbudowany metronom

Minusy:
— aplikacja od wielu miesięcy istnienia nie doczekała się ani jednej aktualizacji, więc autorzy najwidoczniej nie planują dalszego rozwoju

Link do pobrania

Solar - darmowa

Solar

Pogodynka (Pogoda Yahoo)

Solar to minimalistyczna i wyposażona wyłącznie w najbardziej podstawowe funkcje pogodynka, którą od jakiegoś czasu mogą się ciszyć użytkownicy iPhone'ów. Niedawno zawitała ona także do Google Play.

Aplikacja obsługiwana jest głównie za pomocą gestów. Przykładowo przeciągnięcie palca w górę da nam wgląd na pogodę godzinową, a w dół na prognozę na trzy kolejne dni. Z kolei przeciągając palec na boki przełączamy się między dodanymi lokacjami.

Istotną rolę w tej aplikacji odgrywa gradientowe tło, które odzwierciedla wszystkie prognozy. Jest ono na tyle wymowne, że w zasadzie można sobie odpuścić zwracanie uwagi na dane liczbowe.

Program nie wyświetla żadnych szczegółowych informacji na temat wilgotności powietrza czy też siły wiatru, ale ciężko uznać to za wadę, bo chyba nie znam nikogo, kto zwracałby uwagę na tego typu dane. Minimalizm jest bez wątpienia najmocniejszą cechą tej aplikacji. Szkoda jedynie, że minimalizm oznacza również okrojenie jej z widgetu.

Plusy:
+ wygodna i intuicyjna obsługa
+ niezły wygląd

Minusy:
— brak widgetu

Link do pobrania

Blocky Roads - darmowa

Blocky Roads

Gra wyścigowa (Angry Birds Go!)

Blocky Roads to gra wyścigowa osadzona w uniwersum zbudowanym sześciennych bloków, co nasuwa oczywiste skojarzenia z Minecraft.

Nasz bohater jest farmerem, którego cały dobytek został odebrany przez tornado. Naszym zadaniem przemierzanie klockowych lokacji w poszukiwaniu elementów wchodzących w skład jego życiowego dorobku.

Specyficzna, klockowa grafika sprawia, że sama rozgrywka jest bardzo klimatyczna. Pozytywnie wpływa na to także przyjemna oprawa dźwiękowa. Również sterowaniu nie można niczego zarzucić, bo sprowadza się ono przytrzymywania palca na prawej lub lewej stronie ekranu w zależności od tego, czy chcemy dodać gazu, czy też wrzucić wsteczny bieg.

Gra bez wątpienia warta uwagi. Zwłaszcza że można ją pobrać za darmo.

Plusy:
+ klimatyczna oprawa audiowizualna
+ wciągająca rozgrywka

Minusy:
+ poziomów mogłoby być więcej

Link do pobrania

Deemo - darmowa

Deemo

Gra muzyczna (Music Hero)

Mechanika tej gry muzycznej przypomina takie produkcje jak Music Hero czy też Tap Tap Revenge. Zadaniem gracza jest więc klikanie w odpowiednim momencie w spadające z góry klocki. Wszystko to oczywiście w rytm grającej w tle muzyki, która jest skądinąd najmocniejszą stroną tej produkcji.

Aby wyróżnić swoje dzieło na tle licznej konkurencji, twórcy postanowili wzbogacić je o wątek fabularny. Jest on stopniowo odkrywany przez ręcznie rysowane obrazy, które możemy podziwiać między kolejnymi poziomami. Myślę, że Deemo przypadnie do gustu wszystkim fanom gier rytmicznym.

Plusy:
+ świetna muzyka
+ miłe dla oka ręcznie rysowane grafiki

Link do pobrania

Ratchet and Clank: Before the Nexus - darmowa

Ratchet and Clank: Before the Nexus

Runner (Despicable Me: Minion Rush)

Ratchet and Clank to seria popularnych zręcznościówek na konsole PlayStation. Wydaniem mobilne tej gry jest prequelem najnowszej odsłony serii, czyli Ratchet & Clank: Into the Nexus.

Stworzony przez studio Sony Computer Entertainment Runner jest bez wątpienia elementem kampanii promocyjnej edycji konsolowej, dzięki czemu otrzymujemy darmową (choć bazującą na systemie mikropłatności), świetnie wykonaną i w pełni spolszczoną produkcję. Niestety twórcy nie przewidzieli obecności polskich znaków diakrytycznych, więc zamiast broni znajdziemy tutaj "bro", a zamiast zbieranych śrubek "rubki".

Zabawa polega na przemierzaniu wirtualnego świata na trzech szynach i przeskakiwaniu między nimi w taki sposób, by zebrać jak najwięcej napotkanych monet i wspomnianych wcześniej (ś)rubek i ominąć przeszkody. Po drodze napotkamy też oponentów, z którymi możemy się rozprawić za pomocą broni palnej.

Widać, że tytuł ten został przygotowany z dość sporym rozmachem, więc warto go wypróbować, bo — jak już wspomniałem — można to zrobić za darmo.

Plusy:
+ dynamiczna rozgrywka
+ spolszczenie
+ niezła grafika

Minusy:
— mikropłatności

Link do pobrania

Hopeless: The Dark Cave - darmowa

Hopeless: The Dark Cave

Zręcznościówka (Skylanders Troll Patrol)

W tej prostej zręcznościówce kierujemy poczynaniami uzbrojonych i jednocześnie wystraszonych na śmierć stworków, które zostały uwięzione w mrocznej jaskini.

Na początku rozgrywki kierujemy wyłącznie jedną postacią. Z otaczającej go ciemności wyłaniają się jego kolejni przyjaciele na zmianę z krwiożerczymi bestiami, a naszym zadaniem jest oczywiście strzelania wyłącznie do tych drugich, co wymaga nie lada refleksu. Do kolejnego poziomu przechodzimy w momencie, gdy dołączy do nas wymagana liczba zaprzyjaźnionych stworków.

W samej rozgrywce w zasadzie nie ma niczego odkrywczego, ale uroku dodaje jej grafika określana przez twórców jako "słodka" i "zabawna". I faktycznie chyba to właśnie nasi trzęsący się ze strachu bohaterowie sprawiają, że gra ta jest świetnym zabijaczem czasu.

Plusy:
+ zabawna grafika
+ idealny zabijacz czasu

Minusy:
— mało urozmaiceń, przez co gra dość szybko się nudzi

Link do pobrania

Podziel się:

Także w kategorii Aplikacje:

Legendarny Pac-Man do pobrania za darmo! CES 2014: inteligentna szczoteczka do zębów, Alcatel Magic Flip i Lenovo Horizon 2 Rekordowe pobrania aplikacji w święta, ale rynek zaczyna dojrzewać Zooper, Loopr - Task Switcher i Monster Truck Destruction 3 aplikacje na posylwestrowego kaca Ingress - It's time to move! Amazing Weather HD - najlepsza pogodynka na Windows Phone tylko dziś za darmo! Sky Force Anniversary - kultowa gra z Symbiana zmierza na nowe platformy! Mobo Live, e-podróżnik i przecenione Worms 2: Armageddon Republique - gra z wielkimi ambicjami od twórców Metal Gear Solid Wielka przecena gier i aplikacji na Androida z okazji Świąt Czego należy oczekiwać po rynku gier mobilnych w 2014 roku? HomeBase, Dolphin Zero i GTA: San Andreas Chmurowy zawrót głowy. Maaaamooooo, gdziee mój taaableetttt??? - Menadżer Urządzeń iProof - aplikacja, dzięki której już nigdy nie zgubisz żadnego paragonu Appshaker Komórkomanii #70 - Aviate, Mighty Text, Camera Awesome i inne Namco rozmienia się na drobne, wydając Tekken Arena na urządzenia mobilne? Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji Problem aktualizacji wiecznie aktualny Teraz ze Spotify posłuchasz muzyki za darmo także ze smartfona Wściekłe ptaki wskakują za kierownice gokartów! Przejmij kontrolę nad aplikacjami w Androidzie! Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u