Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Dino Hunter, Batman Arkham Origins i LeanDroid

Giant dinosaur in the background of the sky
Giant dinosaur in the background of the sky
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

26.07.2014 12:10, aktual.: 26.07.2014 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najświeższym WZGiA przygotowałem dla Was m.in. świetnego klienta YouTube'a, launcher dla kobiet oraz kilka wciągających gier. Zapraszam.

Tapet - darmowa

Personalizacja

Tapet
Tapet

Generator tapet (Blur)

Android 4.1 lub nowszy

Tapet to dość pomysłowa aplikacja służąca do generowania grafik, których możemy użyć w roli tła naszego pulpitu. Obrazki nie są pobierane z sieci, lecz wytwarzane automatycznie przez sam program, dzięki czemu idealnie dopasowują się do rozdzielczości ekranu urządzenia.

Tapet
Tapet

Po uruchomieniu tej apki od razu wyświetlona zostanie wygenerowana tapeta. Jeśli nie przypadnie nam do gustu, możemy ją zmienić przeciągając palec w lewo lub w prawo. Nowa grafika powstanie z losowo dobranych kolorów, wzorów, gradientów oraz dodatkowych efektów takich jak rozmycie. W zasadzie nie działa to raczej do końca losowo, bo zastosowane algorytmy ewidentnie czuwają na tym, by efekt był minimalistyczny i cieszył oko, a kolory dobrze dobrane.

Tapet
Tapet

Istotne jest to, że z każdym przeciągnięciem palca generowana jest zupełnie nowa tapeta, więc nie mamy możliwości powrócenia do wcześniej oglądanej. Jeśli zatem któraś grafika wpadnie nam w oko, najlepiej od razu zapisać ją w galerii (program to umożliwia).

Tapet
Tapet

Z dodatkowych opcji warto również wspomnieć o możliwości automatycznej wymiany tapety w określonych przedziałach czasu. Ważne jest to, że system traktuje te grafiki jako zwykłe tapety, a nie żywe/animowane, więc nie wpływają one negatywnie na zapotrzebowanie na energię i moc obliczeniową.

Plusy:

 • generuje naprawdę niezłe tapety
 • nie obciąża procesora, układu graficznego i baterii

Minusy:

 • brak możliwości powrotu do wcześniej przeglądanych grafik
Homee launcher - darmowa
Homee launcher
Homee launcher

Launcher (CLauncher)

Android 4.0 lub nowszy

Na wstępie zaznaczam, że jest to launcher bardzo specyficzny, bo skierowany głównie (a właściwie wyłącznie) do przedstawicielek płci pięknej. Panie mogą zatem kontynuować czytanie i sięgnąć po tę aplikację, a panowie co najwyżej polecić ją swoim dziewczynom, żonom, kochankom tudzież koleżankom.

Od strony technicznej mamy tutaj do czynienia z klasyką gatunku uwzględniającą kilka pulpitów ze skrótami i widgetami oraz siatkę ze wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami. Twórcy skupili się jednak na warstwie wizualnej, bo do dyspozycji oddano nam mnóstwo motywów graficznych. Nie każdy jednak znajdzie tutaj coś dla siebie, bo - jak już wspomniałem - motywy są specyficzne. Serduszka, cukierkowe kolorki, słitaśne ikonki, misie i tęcza wylewająca się z ekranu są tutaj na porządku dziennym.

Homee launcher
Homee launcher

Trzeba jednak oddać twórcom to, że przyłożyli się do roboty, bo ich aplikacja w połączeniu z tematami odświeża telefon kompleksowo. Launcher obejmuje swoim cukierkowym wyglądem nie tylko pulpit główny, ale i specjalnie przygotowane widgety, ekran blokady, a nawet takie dodatki jak wysuwany pasek ze skrótami do najczęściej używanych aplikacji.

Homee launcher
Homee launcher

Plusy:

 • mnóstwo motywów graficznych
 • ekrany blokady, slidery i inne dodatki
Viral - darmowa lub płatna (12,85 zł)

Aplikacje użytkowe

Viral
Viral

Klient YouTube (SuperTube)

Viral to YouTube'owy kombajn, na którego już dawno przesiadłem się z oficjalnego klienta, bo oferuje wiele przydatnych funkcji, których programiści Google'a w swoim dziele nie uwzględnili.

Viral
Viral

Program cechuje się ładną nowoczesną i płaską stylistyką oraz miłymi dla oka animacjami. Interfejs jest w pełni spolszczony, przemyślany, intuicyjny i bardzo wygodny w obsłudze.

Viral
Viral

To, co lubię w Viralu najbardziej to możliwość odtwarzania filmów w małych ruchomych oknach, których rozmiar i położenie można dowolnie modyfikować. Tryb okienkowy jest tutaj domyślny, więc po kliknięciu w prowadzący do YouTube'a link na Facebooku lub Twitterze film nie zajmuje od razu całego ekranu i nie trzeba skupiać na nim całej uwagi (choć oczywiście można go w każdej chwili zmaksymalizować jednym tapnięciem). Ponadto zanim wideo się załaduje (co zazwyczaj trwa kilka sekund) możemy spokojnie kontynuować wykonywane czynności.

Viral
Viral

Viral umożliwia nam również odtwarzanie w tle samego dźwięku z klipów, co z pewnością docenią osoby słuchające muzyki przez YouTube'a. W takim przypadku panel sterowania ukryty jest na pasku notyfikacji.

Viral
Viral

Program dostępny jest w dwóch wersjach, przy czym płatna (niecałe 13 zł) jest całkowicie wolna od reklam.

Viral HD Is YouTube on Steroids for Your Samsung Galaxy Note 2 or Other Android Device

Plusy:

 • ładny, czytelny i wygodny w obsłudze interfejs
 • odtwarzanie filmów w ruchomym oknie
 • możliwość odtwarzania samego dźwięku w tle

Wersja darmowa lub płatna (12,85 zł)

LeanDroid - darmowa
LeanDroid
LeanDroid

Zarządzenia baterią (Battery Stats Plus)

Android 2.2 lub nowszy

Dziś większość producentów smartfonów i tabletów wyposaża swoje urządzenia w zaawansowane tryby oszczędzania energii. Jeśli jednak chcecie mieć nad baterią jeszcze większą kontrolę, LeanDroid jest dla Was.

Zasada działania tego programu jest prosta, bo jego zadanie sprowadza się po prostu do automatycznego wyłączania wybranych modułów łączności (Wi-Fi, dane komórkowe i Bluetooth) po wygaszeniu ekranu, co ma nam pomóc w oszczędzaniu energii. Wszystkie funkcje są aktywowane z powrotem po włączeniu wyświetlacza.

LeanDroid
LeanDroid

Możemy również ustawić przedział czasowy, co jaki moduły będą się włączały na kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu telefon/tablet może przykładowo synchronizować skrzynkę mailową co pół godziny.

Aplikację można pobrać za darmo, ale nie wszystkie funkcje są aktywne od razu. Aby móc dezaktywować automatyczne wybudzanie modułów w wybranych godzinach (np. w nocy) należy z poziomu programu odblokować wersję pro, która została wyceniona na 5,99 zł.

Prawdę mówiąc LeanDroid dorwałem raptem kilka godzin temu, więc nie jestem jeszcze w stanie stwierdzić, na ile wydłuża on pracę urządzenia na jednym ładowaniu. Ciągła synchronizacja danych w tle ma jednak dość spore zapotrzebowanie na energię, więc poprawa powinna być zauważalna.

Plusy:

banalna obsługa

Gry

The Great Prank War
The Great Prank War

Tower defence (Bug Heroes 2)

Android 2.3 lub nowszy

Przygotowana przez Cartoon Network gra typu tower defence z bohaterami "Zwyczajnego serialu" (Mordechaj, Rigby, Atleta i Hop).

The Great Prank War
The Great Prank War

Zadaniem gracza jest odbicie parku z rąk Gane'a i jego gangu. W tym celu musimy wygrać tytułową wojnę na psikusy, przy czym każda kolejna misja polega na niszczeniu wież wroga oraz budowie własnych wież ochronnych. Całość okraszona jest bardzo ładną, kreskówkową oprawą graficzną.

The Great Prank War
The Great Prank War

Każda z czterech postaci ma inny zestaw zdolności (a konkretnie inny zestaw psikusów). Początkowo możemy grać tylko dwiema, ale pozostałe będziemy mogli odblokować wraz z postępem rozgrywki. Warto przy tym zaznaczyć, że gra jest całkowicie wolna od mikropłatności, a jej cena nie jest zbyt wygórowana (nieco ponad 9 zł).

The Great Prank War
The Great Prank War

Plusy:

 • sporo misji
 • niezła warstwa audiowizualna
 • brak mikropłatności
Batman Arkham Origins
Batman Arkham Origins

Bijatyka (Injustice)

Android 4.0 lub nowszy

Kilka dni temu Batman obchodził swoje 75 urodziny. To dobra okazja do tego, by zagrać w "darmową" grę przygotowaną przez Warner Bros.

Batman Arkham Origins
Batman Arkham Origins

Batman Arkham Origins to bijatyka z elementami RPG, w której wcielamy się w Mrocznego Rycerza, a naszym zadaniem jest ochrona Gotham przez czarnymi charakterami, na czele których stoi Czarna Maska.

Batman Arkham Origins
Batman Arkham Origins

Cała rozgrywka - choć okraszona warstwą fabularną - sprowadza się do toczenia walk z kolejnymi przeciwnikami. Sterowanie jest wygodne i zostało dostosowane do ekranów dotykowych, bo ciosy wyprowadzamy wykonując na nim stosowne gesty.

Między kolejnymi misjami rozbudowujemy doświadczenie i wyposażenie naszej postaci, a to - jak nietrudno się domyślić - jest świetnym pretekstem do wyciągnięcia od gracza nieco gotówki (niekoniecznie wirtualnej).

Batman Arkham Origins
Batman Arkham Origins

Sama gra jest co prawda dość monotonna, ale sytuację ratuje fabuła, która zachęca do rozpoczynania kolejnych misji. Niestety tytuł ten odrzucił mnie od siebie bezpowrotnie w momencie, w którym w wirtualnym sklepie ujrzałem paczkę dodatków wycenioną na 307 zł (!), a nad nią zachęcający mnie do zakupu banerek głoszący "NAJLEPSZA CENA!". Wolałem nie szukać najgorszej i odpuściłem. A miało być tak pięknie...

Batman Arkham Origins - Mobile Announce Trailer

Plusy:

 • dobra grafika
 • sterowanie
 • spolszczenie

Minusy:

 • wcale nie takie "mikro" mikropłatności
Stick Stunt Biker 2
Stick Stunt Biker 2

Zręcznościówka (BADLAND)

Android 2.2 lub nowszy

Dwuwymiarowa zręcznościówka z mroczną oprawą graficzną, w której będziemy przemierzać kolejne plansze na motorze omijając niebezpieczeństwa.

Stick Stunt Biker 2
Stick Stunt Biker 2

Początkowo byłem przekonany, że będzie to kolejny, nudny klon Elastomanii. O dziwo okazało się jednak, że do tego utartego już schematu twórcom udało się wnieść coś świeżego, a mianowicie element gry logicznej. Na trasach poukrywano bowiem dość wymyślne pułapki w taki sposób, że niektóre plansze będziemy musieli przechodzić metodą prób i błędów, więc sama zręczność nie wystarczy. Tras jest ponad 60, co powinno zapewnić dość sporo zabawy.

Stick Stunt Biker 2
Stick Stunt Biker 2

Stick Stunt Biker 2 to tytuł bezpłatny, lecz został nafaszerowany reklamami. Są one dość upierdliwe i w dodatku gryzą się z minimalistyczną, mroczną oprawą graficzną, ale na szczęście można je wyłączyć za nieco ponad 8 zł.

Stick Stunt Biker 2 (Official Trailer)

Plusy:

 • sporo przemyślanych tras
 • dobrze wyważony poziom trudności
 • satysfakcjonująca rozgrywka
Dino Hunter: Deadly Shores
Dino Hunter: Deadly Shores

Strzelanka (Dino Safari 2)

Android 2.3 lub nowszy

Najnowsza produkcja studia GLU, w której - jak już zapewne zdążyliście się zorientować - będziemy polować na dinozaury.

Dino Hunter: Deadly Shores
Dino Hunter: Deadly Shores

W każdej kolejnej misji będziemy wykonywać zlecone nam zadania, a te polegać będą na ustrzeleniu określonej liczby dinozaurów. W zależności od ich gatunku gracz będzie musiał zastrzelić je zanim zdążą uciec lub zanim sam stanie się obiektem polowania.

Dino Hunter: Deadly Shores
Dino Hunter: Deadly Shores

Kluczowy w tej grze jest oczywiście odpowiedni dobór broni. Gdy strzelba okaże się za słaba/zbyt wolna w przeładowywaniu, jesteśmy skazani na porażkę. Początkowo uzbrojenia mamy pod dostatkiem, ale z czasem coraz trudniejsze staje się nie tylko samo polowanie, ale i zdobywanie wirtualnej gotówki. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak sięgnąć po prawdziwą.

Dino Hunter: Deadly Shores
Dino Hunter: Deadly Shores

Generalnie samo strzelanie do dinozaurów daje sporo frajdy, ale misje są krótkie, a klikanina związana z doborem broni jest dla mnie drogą przez mękę. Grę można jednak pobrać za darmo, więc warto wypróbować ją samemu.

Plusy:

 • sporo gatunków dinozaurów
 • satysfakcjonująca rozgrywka

Minusy:

 • za mało grania, za dużo klikania
 • mikropłatności
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)