"Android jest lepszy niż iOS". Dlaczego szef Instagrama tak twierdzi?

Samsung Galaxy S22 Ultra i iPhone 14 Pro
Samsung Galaxy S22 Ultra i iPhone 14 Pro
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Miron Nurski
Miron Nurski

20.07.2023 20:04, aktual.: 20.07.2023 21:29

Który mobilny system operacyjny jest najlepszy? Szef Instagrama podzielił się swoją opinią na ten temat.

Youtuber Marques Brownlee opublikował na platformie Threads post, w którym poprosił swoich obserwujących o podzielenie się opiniami związanymi z technologią. Jednym z odpowiadających był Adam Mosseri.

"Android jest teraz lepszy niż iOS" - napisał szef Instagrama

Co prawda Mosseri nie poparł swojej opinii żadnymi argumentami, ale tyle wystarczyło, by rozpętać burzę. Wpis jest szeroko komentowany nie tylko przez użytkowników Threads, ale i zachodnie media czy społeczność reddita.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprawa jest o tyle ciekawa, że iOS był przez wiele lat przez szefostwo Instagrama faworyzowany. Pierwotnie aplikacja ta dostępna była wyłącznie na iPhone'y, a wersja na Androida - gdy już się pojawiła - długo była powszechnie uważana za tę gorszą.

Właściwie ta faworyzacja nie zdążyła nawet odejść w niepamięć. Należąca do Instagrama aplikacja Threads w wersji na iOS także rozwijana jest z wyraźnym priorytetem. 18 lipca na iPhone'ach wylądowała aktualizacja wnosząca masę nowych funkcji, a użytkownicy Androida wciąż na nią czekają.

Z czego wynika zatem wspomniana opinia o wyższości Androida nad iOS? Tego nie wiadomo, ale nie brakuje podejrzeń, że ma ona podłoże czysto biznesowe. Od 2021 roku platforma iOS domyślnie blokuje śledzenie użytkowników przez aplikacje, co uderzyło w reklamowe biznesy społecznościowych gigantów. Według szacunków firmy analitycznej Lotame, tylko w 2022 roku sam Facebook mógł stracić na tej zmianie 12,8 mld dol.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)