AnTuTu wyłoniło najwydajniejszy układ 2019 roku. Niewiele jest smartfonów, które go mają

AnTuTu wyłoniło najwydajniejszy układ 2019 roku. Niewiele jest smartfonów, które go mają

AnTuTu wyłoniło najwydajniejszy układ 2019 roku. Niewiele jest smartfonów, które go mają
Miron Nurski
02.01.2020 14:26, aktualizacja: 02.01.2020 15:51

Twórcy popularnego benchmarku AnTuTu postanowili wziąć udział w noworocznych podsumowaniach i przyznać kilka wyróżnień dla najciekawszych układów napędzających ubiegłoroczne smartfony.

Ważna uwaga: w rankingu AnTuTu całkowicie pominięty został układ Apple A13 z iPhone'a 11. Twórcy aplikacji argumentują, że istnieją zbyt duże różnice w sposobie mierzenia wydajności urządzeń z iOS-em i Androidem, dlatego skupili się na tej drugiej platformie.

Najwydajniejszym układem 2019 roku według AnTuTu został Snapdragon 855 Plus

Snapdragon 855 Plus, który został wprowadzony do oferty Qualcomma w lipcu, jest podkręconą wersją popularnego Snapdragona 855. Dzięki zwiększonemu taktowaniu CPU i GPU oraz udoskonalonej optymalizacji jest to jednostka skierowana przede wszystkim do smartfonów dla graczy.

Producenci wzięli sobie sugestie odnośnie grupy docelowej do serca, w efekcie czego Snapdragon 855 Plus trafił tylko do garstki smartfonów, z których zdecydowana większość to urządzenia gamingowe. Dość wspomnieć o Nubii Red Magic 3S, ROG Phonie II czy Black Sharku 2 Pro. Prawdopodobnie najpopularniejszym smartfonem z tym układem jest OnePlus 7T.

Nawet długo po premierze Snapdragona 855 Plus wielu producentów wolało pozostać przy starszej wersji układu. Dość wspomnieć o Pixelu 4 czy amerykańskiej wersji Galaxy Note'a 10, które wykorzystują podstawową wersję 855.

Efekt? Z najmocniejszym układem 2019 roku miał do czynienia mało kto. Nawet wśród użytkowników flagowców.

AnTuTu przyznało też wyróżnienia za innowacyjność

Zdaniem AnTuTu, najbardziej innowacyjne układy 2019 roku to:

  • Kirin 990 5G należącej do Huaweia firmy HiSilicon;
  • Dimensity 1000 MediaTeka;
  • Snapdragon 765G Qualcomma;
  • Exynos 980 Samsunga.

Co AnTuTu rozumie przez "najbardziej innowacyjne"? Cóż, klucz był dość prosty - wszystkie wspomniane układy dostały wyróżnienie przede wszystkim za integrację z modemem 5G. W przypadku Kirina 990, znanego m.in. z serii Mate 30, twórcy wspomnieli dodatkowo o tym, że jest to pierwsza mobilna jednostka, która przekroczyła barierę 10 miliardów tranzystorów.

AnTuTu wskazało ponadto dwie jednostki o najlepszym stosunku ceny do możliwości

Zdaniem twórców popularnego benchmarku, najbardziej opłacalne są:

  • Kirin 810 HiSiliconu;
  • Helio G90T MediaTeka.

Kirin 810 napędza m.in. chińskiego Honora 9X (w Europie napędza go starszy Kirin 710F), a Helio G90T zyskał rozgłos dzięki stworzonemu przez Xiaomi modelowi Redmi Note 8 Pro. AnTuTu zauważa, że są to przystępne telefony o wysokiej wydajności.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)