Apple się zlitował. Wymiana ekranu w iPhonie 13 będzie łatwiejsza

Apple się zlitował. Wymiana ekranu w iPhonie 13 będzie łatwiejsza

Apple się zlitował. Wymiana ekranu w iPhonie 13 będzie łatwiejsza
Miron Nurski
10.11.2021 18:50, aktualizacja: 10.11.2021 19:50

Klienci oraz pracownicy tysięcy punktów serwisowych na całym świecie mogą odetchnąć z ulgą. Apple wsłuchał się w głosy krytyki.

Przypomnijmy: ekran iPhone'a 13 został zintegrowany ze specjalnym mikrokontrolerem, za pomocą którego Apple może zdalnie zweryfikować, czy wymiana panelu została przeprowadzona w autoryzowanym serwisie. Jeśli nie, jedna z kluczowych funkcji - Face ID - zostaje wyłączona.

Taka zmiana polityki wywołała ogromną falę krytyki. Wymiana ekranu to jeden z najpowszechniejszych i najłatwiejszych rodzajów usuwania usterek w smartfonach. Uniemożliwienie przeprowadzenia wymiany w domu czy nawet nieautoryzowanym serwisie oznaczałoby wyższe koszty naprawy dla klientów, a dla właścicieli punktów naprawczych drastyczne zmniejszenie przychodów lub nawet konieczność zwinięcia interesu.

Na szczęście Apple nie pozostał głuchy na krytykę.

iPhone 13: wymiana wyświetlacza w nieautoryzowanym serwisie jednak będzie możliwa

Serwis The Verge otrzymał od Apple'a potwierdzenie, że firma planuje zmienić swoje podejście do napraw dokonywanych w nieautoryzowanych serwisach.

Po aktualizacji oprogramowania mikrokontroler iPhone'a 13 nie będzie już weryfikował, kto dokonał wymiany ekranu, a więc i nie będzie blokował modułu Face ID.

Apple nie precyzuje, kiedy stosowna łatka się pojawi. Powinno to jednak nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)