Apple Watch 6 może dostać Touch ID. Miejsce jest oczywiste

Apple Watch 6 może dostać Touch ID. Miejsce jest oczywiste

Apple Watch 6 może dostać Touch ID. Miejsce jest oczywiste
Źródło zdjęć: © The Verifier / iUpdate
Patryk Korzeniecki
30.03.2020 17:51, aktualizacja: 31.03.2020 00:43

Apple może szykować spore zmiany zarówno w następnym zegarku, jak i systemie WatchOS 7.

iPhone 9 i 12 nie są jedynymi nadchodzącymi nowościami Apple. Firma pracuje również nad nowym zegarkiem - Apple Watchem 6 generacji.

Apple Watch 6 może zaczerpnąć funkcję znaną iPhone'ów

Apple Watch 6 raczej nie będzie rewolucją, ale może być znaczną ewolucją. Serwis The Verifier wraz z kanałem iUpdate podzielili się przeciekami na temat nowego zegarka z jabłkiem.

Podobno nowy Apple Watch może zyskać [del]stary[/del] nowy mechanizm weryfikacji. Mowa o odblokowaniu palcem, w świecie Apple znanym pod nazwą Touch ID. Nie ma raczej co liczyć na czytnik w ekranie. Gdzie ma zostać więc zainstalowany?

412214729499869740
© The Verifier / iUpdate

Źródła mówią, że znajdziemy go w... koronce. W sumie wydaje się to najbardziej oczywiste miejsce - jest mocno wysunięte z obudowy, co ułatwiałoby przyłożenie opuszka. Mogłoby ono być wykorzystywane np. do płatności (albo ochrony naszych SMS-ów przed oczami drugiej połówki).

Od czasów iPhone X z głównej linii smartfonów zniknął przycisk Home z Touch ID. Dzięki temu powiększono ekran, a odblokowanie palcem zastąpił mechanizm Face ID zainstalowany we wcięciu. Chodzą jednak plotki, że Apple może z tego wcięcia zrezygnować, a podzespoły do odblokowywania twarzą zminiaturyzować.

Apple WatchOS 7 z nowymi funkcjami

412214729500066348
© The Verifier / iUpdate

Istniały plotki, że Apple może szykować okrągły czasomierz, ale według źródeł tak się nie stanie.

WatchOS 7 również może zostać ulepszony. Mowa tu m.in. o obsłudze komend "Hey Siri", opcji mierzenia zawartości tlenu we krwi czy natywnego śledzenia snu. Na tę chwilę nie wiadomo, które modele zegarków dostałyby takie ulepszenia.

Apple zaplanowało konferencję WWDC na czerwiec, jednak nie znamy dokładnej daty. Z powodu epidemii ma być przeprowadzona online.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)