Asystent Google do zamawiania pizzy? Lepiej skorzystać z tych aplikacji

Pizza
Pizza
Źródło zdjęć: © Engin_Akyurt/pixabay.com
Mateusz Żołyniak

05.04.2019 14:35, aktual.: 08.04.2019 14:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google dodał w swoim Asystencie opcję szybkiego zamawiania jedzenia, ale rozwiązanie to pozostawia wiele do życzenia. O wiele bardziej praktyczną opcją pozostaje korzystanie z zwykłych aplikacji mobilnych. Oto popularne programy do zamawiania pizzy i innych posiłków z poziomu smartfonu.

Uwielbiam robić własną pizzę. Niestety, wyrabianie ciasta i pieczenie zajmuje trochę czasu, na co nie zawsze mogę sobie pozwolić. Zdarza się więc, że polegam na ofertach pizzerii z opcją dowozu. Szybkie zamawianie pizzy oraz innych posiłków znacznie ułatwiają aplikacje mobilne. Pora, by przyjrzeć się tym najciekawszym.

Pyszne.pl

Jedną z najbardziej popularnych opcji jest program Pyszne.pl, który ma również własną usługę webową. Jego twórcy chwalą się tym, że do bazy dodanych jest ok. 6000 lokali z całej Polski. Dotyczy to tak znanych sieci, jak Dominium, Da Grasso, Biesiadowo, ale również mniejszych, lokalnych restauracji. Oczywiście, Pyszne.pl to nie tylko pizza.

Pyszne.pl
Pyszne.pl

W aplikacji można znaleźć całą masę lokali z polską, włoską, japońską, chińską, indyjską czy turecką kuchnią, a prezentowane ceny mają zawsze pokrywać się z aktualnym cennikiem w restauracji. Sporym plusem jest obsługa systemów szybkiej płatności (PayU, Google Pay), ale twórcy zachęcają również licznymi promocjami.

Program Pyszne.pl można pobrać z:

PizzaPortal.pl

PizzaPortal.pl to usługa podobna do Pyszne.pl, która - wbrew nazwie - nie służy tylko do zamawiania włoskiej potrawy. Daje ona również dostęp do ofert popularnych sieciówek (Pizza Hut, Da Grasso, Subway, Biesiadowo, Dominium, KFC itd) oraz niedużych lokali.

PizzaPortal.pl
PizzaPortal.pl

Twórcy chwalą się głównie dbaniem, by do bazy dodawane były tylko te lokale, które spełniają ich oczekiwania. W PizzaPortal.pl można znaleźć do tego wiele recenzji mniej znanych miejsc oraz szczegółowe dane na temat dostawy. Aplikacja nie obsługuje może Google Pay czy Apple Pay, ale jest opcja korzystania z BLIK-a, co ułatwia szybkie płatności.

Program "PizzaPortal" można pobrać z:

Uber Eats

Uber Eats to usługa stworzona przez firmę, która jakiś czas temu rzuciła wyzwanie korporacjom taksówkowym. Rozwiązanie to umożliwia zamawianie posiłków z pobliskich lokali, które podpisały umowy z Uberem. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość opłacania rachunków za jedzenie z tego samego konta, który płaci się za przejazdy, dzięki czemu nie trzeba rejestrować się w innych usługach,.

Uber Eats
Uber Eats

Niestety, dostępność usługi Uber Eats jest ograniczona. W Polsce można korzystać z niego w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Pozostaje liczyć, że lista będzie się szybko rozszerzać, ponieważ w Uber Eats nie ma minimalnych zamówień, a czas dostawy jest stosunkowo szybki.

Program Uber Eats można pobrać z:

Pizza Hut czy KFC

Użytkownicy smartfonów mają również dostęp do dedykowanych aplikacji dużych sieci, co dotyczy m.in. Pizza Hut. Sieć ta nie ma może powalającej pizzy, ale to dobra awaryjna opcja na imprezach. Aplikacja nie tylko umożliwia szybkie zamawianie ulubionych potraw, ale i umożliwia korzystanie z licznych promocji.

Pizza Hut
Pizza Hut

Program Pizza Hut można pobrać z:

Podobne możliwości daje program mobilny KFC, z poziomu którego można zamawiać posiłki z pobliskiego lokalu sieci. Rachunek można opłacić przez PayU. Pisząc krótko - nie jest to najbardziej rozbudowana usługa, ale to co robi, robi dobrze.

KFC
KFC

Program KFC można pobrać z:

Warto dodać, że w bazie Google Play czy App Store warto poszukać aplikacji swojej ulubionej pizzerii czy restauracji. Coraz większa liczba mniejszych podmiotów dodaje usługi mobilne, które mają ułatwiać zamawianie z poziomu telefonu. Szkoda tylko, że nie wszystkie są na bieżąco aktualizowane, przez co pewniejszą opcją wciąż pozostają Pyszne.pl czy PizzaPortal.pl.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)