Bateria w iPhonie 12 mini. Oto, co na ten temat ma do powiedzenia Apple

Bateria w iPhonie 12 mini. Oto, co na ten temat ma do powiedzenia Apple
Miron Nurski

14.10.2020 13:39, aktual.: 15.10.2020 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy iPhone 12 mini będzie miał tragiczną baterię? Niekoniecznie.

iPhone 12 mini jest najmniejszym iPhone'em nowej generacji od 2013 roku. Biorąc pod uwagę, że w przypadku Apple'a czas pracy na jednym ładowaniu zawsze jest proporcjonalny do wielkości urządzenia, wydajność akumulatora nowego malucha może budzić obawy.

Apple tradycyjnie nie podaje pojemności ogniwa, a i podczas prezentacji iPhone'ów 12 temat baterii został całkowicie przemilczany. Co nieco na ten temat udało mi się jednak wygrzebać ze strony producenta.

iPhone 12 mini: porównanie baterii z innymi modelami

W szczegółowej specyfikacji technicznej Apple podaje raptem trzy związane z baterią parametry: czas odtwarzania wideo, strumieniowego przesyłania wideo oraz odtwarzania dźwięku.

Poniżej zestawiłem deklarowane wartości dla poszczególnych modeli.

Oceniając baterię, najlepiej odnieść się do wcześniejszych modeli. Według deklaracji Apple'a, iPhone 12 mini plasuje się dokładnie między iPhone'em SE a iPhone'em 11.

To - w mojej ocenie - dobre wieści. iPhone 12 mini jest fizycznie mniejszy niż SE, mając przy tym duuużo większy ekran. Uzasadnione były więc obawy, że będzie pracował krócej, ale Apple twierdzi, że tak nie jest. Najwidoczniej energooszczędny układ A14 Bionic, który wykonany jest w 5-nanometrowym procesie litograficznym, rekompensuje pozostałe aspekty.

Warto też odnotować, że iPhone 12 mini - w przeciwieństwie do modeli 11 i SE - ma ekran OLED. Czas pracy można będzie więc znacznie wydłużyć stosując ciemny motyw w jak największej liczbie aplikacji.

Wygląda więc na to, że bateria iPhone'a 12 mini nie da wielkich powodów do narzekań. A już na pewno będą one mniejsze niż można by przypuszczać.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)