Blackview BV9800 Pro: chiński smartfon, który pokaże twoją temperaturę

Blackview BV9800 Pro: chiński smartfon, który pokaże twoją temperaturę

Blackview BV9800 Pro: chiński smartfon, który pokaże twoją temperaturę
Patryk Korzeniecki
15.11.2019 15:08, aktualizacja: 15.11.2019 16:08

Blackview chce być jak CAT i stworzył własny telefon z termowizją.

CAT (tak, ta firma od koparek) jest swojego rodzaju pionierem w branży telekomunikacyjnej. Stworzyła pierwszy telefon na świecie z kamerą termowizyjną o nazwie CAT S60. Nie jest to już jednak jedyny producent z takim urządzeniem. Do jej grona dołączył właśnie azjatycki Blackview.

Blackview BV9800 Pro to telefon sfinansowany ze zbiórki

Blackview BV9800 Pro został zaprezentowany w zeszłym miesiącu i sfinansowany został z dobrowolnych wpłat społeczności. Suma wpłat wyniosła ok. 532 928 dolarów, co pozwoliło na wcielenie projektu w życie.

Pokaż kotku... jaką masz temperaturę

Blackview BV9800 Pro wyposażono w specjalistyczny sensor FLIR, który wychwytuje promieniowanie podczerwone wysyłane przez każdy obiekt.

Jest to intrygujące z tego względu, że zwykle producenci matryc fotograficznych starają się maksymalnie ograniczyć jego dostęp do komórek światłoczułych. Tutaj stosowany jest odwrotny zabieg - dzięki temu urządzenie rejestruje temperaturę, a nie światło widzialne.

Tak wygląda obraz termowizyjny
Tak wygląda obraz termowizyjny© materiały prasowe

Kamerę Blackview BV9800 Pro obsługuje się praktycznie jak zwykły aparat w telefonie. Mamy do wyboru tryb foto, wideo, YouTube Live, a nawet timelapse.

Aplikacja MyFLIR obsługująca sensor pozwala na modyfikację parametrów obrazu oraz na użycie narzędzi wykrywających np. przecieki, problemy z izolacją czy gorące przewody w domu. Użytkownik może również zmierzyć temperaturę obiektu prosto z aparatu i zmienić schemat kolorystyczny obrazu.

Blackview BV9800 Pro pozwoli na zmierzenie temperatury obiektu
Blackview BV9800 Pro pozwoli na zmierzenie temperatury obiektu© materiały prasowe

Nie musimy jednak przeznaczać jej jedynie do specjalistycznych pomiarów. Kamerki termowizyjnej możemy użyć w bardziej prozaicznych zastosowaniach - np. do sprawdzenia temperatury wygaszonego ogniska lub... leżącego na parapecie kota.

Blackview BV9800 Pro: co z resztą specyfikacji?

Blackview BV9800 Pro - godna podziwu bateria
Blackview BV9800 Pro - godna podziwu bateria© materiały prasowe

Blackview BV9800 Pro dostał trzy certyfikaty: IP68 & IP69K i wojskowy MIL-STD-810G. Są one dowodem na podwyższoną odporność urządzenia na pył, wodę i upadki. T

elefon ponadto został wyposażony w czujnik ciśnienia powietrza i... ładowanie indukcyjne. Całość zasila bateria o pojemności 6580 mAh pozwalająca na aż 35 dni w trybie gotowości (wg danych producenta). Reszta specyfikacji wygląda już bardziej standardowo.

Specyfikacja Blackview BV9800 Pro
Specyfikacja Blackview BV9800 Pro© materiały prasowe

Blackview BV9800 Pro dostępny jest na Aliexpress w cenie ok. 417,9 dolarów (ok. 1600 zł).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)