Masa nowych Xperii. Znamy nawet ceny oraz daty premier

Masa nowych Xperii. Znamy nawet ceny oraz daty premier

Nagły atak Xperii (fot. SE)
Nagły atak Xperii (fot. SE)
Kamil Homziak
18.01.2012 13:00, aktualizacja: 18.01.2012 14:00

Kilka miesięcy temu Sony (Ericsson) rozpoczął ofensywę: co rusz pojawiają się plotki o nowych modelach. Do Sieci trafiła tabelka, z której wynika, że wkrótce na rynek zawita aż 11 nowych telefonów tego producenta. Kilka nazw pojawia się po raz pierwszy.

Źródłem przecieku jest indyjski oddział Sony, więc informacje wydają się wiarygodne. Dla wygody walutę przeliczono z rupii na euro. Data premiery  dotyczy rynku indyjskiego, ale mniej więcej powinna pokrywać się z premierami w Europie.

W tabelce nie ma Xperii S, znanej wcześniej pod kryptonimem Nozomi. Według informacji GSM Arena model ten ma trafić do sprzedaży już w marcu, a jego cenę ustalono na poziomie 462 euro (około 2000 zł). Miesiąc później, w kwietniu, do sklepów trafią Kumquat (1150 zł), Nypon (1600 zł) i Pepper (1350 zł). Nazwy te padały już wcześniej, jednak tak w przypadku Nozomi specyfikacja i nazwa handlowa z pewnością jeszcze się zmienią przed oficjalną premierą urządzeń.

Ceny i daty premier nowych Xperii (fot. GSM Arena)
Ceny i daty premier nowych Xperii (fot. GSM Arena)

W czerwcu 2012 na rynek zawitać ma smartfon o tajemniczej nazwie Olive. Jego cenę ustalono na poziomie 308 euro, czyli około 1350 zł, zatem powinien być to telefon ze średniej półki. Lipiec to czas premiery najtańszej z całej stawki Tapiocy (650 zł) i prawie najdroższej Hayabusy (2150 zł).

Na sierpień planowany jest debiut droższego o około 100 zł wariantu Tapiocy, określanego jako Tapioca DS (Dual Screen?), a także modelu Lotus wycenianego na 1200 zł. We wrześniu SE planuje wydać 3 słuchawki: Affm, Atlas oraz Mint, wyceniane odpowiednio na 850, 1300 i 2450 zł.

Choć nazw, cen i terminów jest sporo, to tak naprawdę niewiele z nich wynika. Dziwić może też duże rozdrobnienie: co miesiąc prezentacja kolejnych 2-3 modeli - czy wyjdzie to koncernowi na dobre? Mniej znający się na rzeczy użytkownicy poczują się zdezorientowani, a smartfony będą się różnić tylko detalami.

Ceny świadczą o tym, że spółka stawia na smartfony ze średniej i wyższej półki: zaledwie 3 modele kosztują poniżej 200 euro. Na przeciwnym biegunie są trzy flagowce: Nozomi (Xperia S), Hayabusa i Mint, wycenione na ok. 500 euro.

Źródło: GSM Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)