Deezer chce być jak Tidal. Właśnie trzymał tryb HiFi

Deezer chce być jak Tidal. Właśnie trzymał tryb HiFi
Patryk Korzeniecki

19.11.2019 13:46, aktual.: 19.11.2019 14:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tidal ma jedną znaczącą przewagę nad popularnym Spotify, a mianowicie oferuje muzykę w wysokiej jakości. Na tym polu będzie musiał teraz rywalizować z Deezerem.

Obok najpopularniejszych Spotify, Apple Music i Tidal istnieją też inne, mniej znane serwisy mogące zainteresować potencjalnego słuchacza.

Tidal przez długi czas wyróżniał się spośród nich, oferując pakiet HiFi oraz możliwość odsłuchu niektórych utworów w jakości MQA (Master Quality Authenticated). Do grona audiofilskich serwisów dołączył z czasem Amazon Music. Deezer nie chce być gorszy i umożliwił odsłuch w jakości FLAC.

Deezer zwiększa jakość muzyki

Aktualizacja dotyczy zarówno aplikacji na iOS i Androida, jak i odtwarzania ze strony internetowej. Zaznaczę, że aby usłyszeć różnicę, rekomendowane są wysokiej jakości słuchawki i odtwarzacz lub telefon nastawiony na jakość odtwarzanej muzyki.

Obraz

Deezer oferuje ponad 52 miliony utworów dostępnym w formacie FLAC, bez reklam ani żadnych ograniczeń dotyczących pobierania muzyki dla późniejszego odsłuchu bez dostępu do sieci.

Deezer HiFi: jak wyglądają ceny?

Deezer w wersji bezstratnej kosztuje w Polsce 39,99 zł. Niezdecydowany użytkownik może go wypróbować w darmowym 90-dniowym okresie próbnym.

Tidal HiFi jest oferowany za te same pieniądze - możliwe więc, że zadziała prawo konkurencji i doczekamy się walki cenowej o klienta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)