Facebook zapłaci ci za twoją opinię. Rusza Viewpoint

Facebook zapłaci ci za twoją opinię. Rusza Viewpoint

justplay1412 / Shutterstock.com
justplay1412 / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
26.11.2019 15:00, aktualizacja: 27.11.2019 14:31

Facebook wprowadza program badania użytkowników. Nie będzie to jednak wolontariat.

Facebook zaprezentował swoją metodę płatności w aplikacjach, jednak na tym nie poprzestał. Firma poinformowała, że stworzyła nową aplikację - Facebook Viewpoint.

Apka jest przeznaczona na systemy Android i iOS. Po udostępnieniu kilku informacji takich jak imię, e-mail i informacje dotyczące logowanie do Facebooka użytkownik będzie mógł uczestniczyć w ankietach. Ale nie za darmo - Facebook za nie zapłaci!

Facebook Viewpoint: jak to działa?

Po założeniu konta w aplikacji uczestnik dostanie propozycję wzięcia udziału w kilku programach. Przed każdym programem zostanie poinformowany o tym, jakie dane będą w jego ramach zbierane, jak będą użyte i ile punktów jest ten program warty.

Wzięcie udziału w 15-minutowej ankiecie składającej się z 83 pytań pozwoli na uzyskanie 1000 punktów mających rok ważności. Taka nagroda może być wymieniona na 5 dolarów, które Facebook wypłaca na konto PayPal. Ich przetwarzanie może zająć nawet 10 dni.

Facebook Viewpoint - interfejs aplikacji
Facebook Viewpoint - interfejs aplikacji© materiały prasowe

Informacje zdobyte w ankiecie mają być wykorzystane do ulepszania wiodących programów i usług.

Facebook Viewpoint: kolejny sposób na zbieranie danych?

Facebook zapewnia, że nigdzie nie zamieści ani z nikim nie podzieli się żadnymi uzyskanymi odpowiedziami. Czytając między wierszami - nie jest jednak powiedziane, że korporacja nie użyje uzyskanych informacji we własnym celu, np. do profilowania każdego uczestnika.

Programy dotyczą Facebooka, Instagrama, WhatsAppa, Portala i Oculusa. Aby wziąć w nich udział, potencjalny uczestnik musi mieć przynajmniej 18 lat, chociaż każdy ma swoje własne wymagania.

Na tą chwilę Facebook Viewpoint jest dostępny jedynie w USA, chociaż firma planuje z czasem rozszerzyć dostępność na inne kraje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)