Galaxy Note 7 nieźle się trzyma jak na trupa, który odrodził się z popiołów

Galaxy Note 7 nieźle się trzyma jak na trupa, który odrodził się z popiołów

Galaxy Note 7 nieźle się trzyma jak na trupa, który odrodził się z popiołów
Miron Nurski
27.04.2018 15:39, aktualizacja: 27.04.2018 17:39

Pamiętacie Galaxy Note'a 7? Macie prawo nie pamiętać, by to taki smartfon, który wybuchał i przez to zniknął ze sklepów równie szybko jak się pojawił. Najważniejsze jednak, że Samsung cały czas pamięta o garstce osób, które wciąż używają jego poprawionej wersji.

Note 7 powrócił na rynek w lipcu 2017 roku Galaxy Note Fan Edition. Samsung wymienił wadliwe baterie, zainstalował świeższą wersję Androida (7.0 zamiast 6.0) i wznowił sprzedaż na wybranych rynkach.

Byłem przekonany, że Samsung sprzeda to co ma i szybko o tym modelu zapomni. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup, też pewnie wiedziały, na co się piszą i nie oczekiwały zbyt wiele.

Tymczasem Galaxy Note FE dostaje Androida 8.0 Oreo

Duża aktualizacja dla niemal 2-letniego telefonu nie jest niczym (aż tak bardzo) wyjątkowym, ale tu mamy do czynienia z sytuacją bezprecedensową.

Note Fan Edition nie miał być przecież globalnym hitem sprzedaży generującym olbrzymie zyski. Samsung po prostu pozbył się zapasów magazynowych, by zminimalizować straty jak tylko się da. Gdyby smartfon wrócił na rynek z Nougatem utknął na nim po wsze czasy, pewnie nikt by się specjalnie nie czepiał.

Obraz

Tymczasem Koreańczycy nie tylko zatroszczyli się o to, by smartfon wrócił na rynek ze świeżym oprogramowaniem, ale i wciąż go aktualizują.

Jak więc widać, Note 7 nieźle się trzyma jak na trupa, który odrodził się z popiołów (hehe).

P.S. Aktualizacja obejmuje tylko odświeżoną wersję, która zadebiutowała na rynku jako Galaxy Note Fan Editon. Jeśli jesteś "rebeliantem", który wciąż nie zwrócił pierwszego Note'a 7, o nowym oprogramowaniu możesz zapomnieć.

P.P.S. Z ciekawości zajrzałem do Analyticsa i okazuje się, że w ciągu ostatniego miesiąca Komórkomania zanotowała 52 wejścia przez Galaxy Note'y 7 oraz 26 przez Galaxy Note'y FE. Ryzykanci są wśród nas.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)