Galaxy S22 ma teraz jeszcze lepszy aparat. Samsung dodał nowe funkcje
Na samsungach z serii Galaxy S22 wylądowała sierpniowa aktualizacja oprogramowania, która - oprócz nowych łatek zabezpieczeń - wnosi istotne zmiany w aparacie. Co nowego?
29.08.2022 17:03
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Samsung chwali się aktualizacją głównie w kontekście serii Galaxy S22, ale część usprawnień trafi także na modele z linii S21.
Samsung Galaxy S22 z aktualizacją aparatu. Lepsze Hyperlapse'y, poprawiony skaner QR i ładniejsze zdjęcia nocne
Funkcja Hyperlapse - pozwalająca na kręcenie poklatkowych, stabilizowanych filmów, po raz pierwszy pojawiła się w modelu Galaxy Note 10. Dotychczas jej działanie ograniczone było do aparatu głównego oraz ultraszerokokątnego.
Sierpniowa aktualizacja wnosi funkcję kręcenia Hyperlapse'ów z użyciem teleobiektywu 3x. W ostatnim czasie stabilizowane filmy poklatkowe cieszą się dużą popularnością na Instagramie, więc to usprawnienie z pewnością ucieszy użytkowników.
Druga nowość związane jest z kodami QR. Choć samsungi pozwalają na ich skanowanie bezpośrednio z poziomu apki aparatu od lat, funkcja ta działała do tej pory dość kapryśnie. Czasem zamiast kodu rozpoznawała dokument i sugerowała jego zeskanowanie. Innym razem - gdy użytkownik nie kliknął za pierwszym razem w podświetlony odnośniki - apka nie chciała zeskanować ponownie tego samego kodu.
Teraz - co sprawdziłem już na Samsungu Galaxy S22 Ultra - skanowanie kodów QR działa niezawodnie. Niezależnie od tego, co jeszcze znajduje się w kadrze, w dowolnym momencie można kliknąć na kod, a apka go zeskanuje.
Te dwa usprawnienia mają trafić także na serię S21. Z kolei w Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra Samsung miał poprawić jeszcze algorytmy odpowiedzialne za reprodukcję kolorów, jakość wideo, kontrast i ostrość w trybie portretowym i profesjonalnym oraz tryb nocny.
Wybiegając w przyszłość, Samsung zapowiedział tryb astronomicznych hyperlapse'ów. W przyszłości ma on pozwolić na kręcenie efektownych filmów poklatkowych gwieździstego nieba.
Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii