Sprawdź, ile łącznie pieniędzy wydałeś na mobilne gry i aplikacje. Możesz się zdziwić

Sprawdź, ile łącznie pieniędzy wydałeś na mobilne gry i aplikacje. Możesz się zdziwić

Prawo autorskie: sifotography / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: sifotography / 123RF Zdjęcie Seryjne
Miron Nurski
08.07.2016 11:33, aktualizacja: 08.07.2016 13:53

Od dłuższego czasu Google pozwala sprawdzić, ile pieniędzy zostawiło się w Sklepie Play. Dotychczas z lenistwa nigdy tego nie robiłem, ale gdybym miał strzelać, obstawiałbym, że łącznie na wszystkie moje apki wydałem nie więcej niż 500 zł. Dobrze, że się z nikim o to nie założyłem.

Nowe aplikacje kupuję rzadko, bo w gruncie rzeczy niewiele ich potrzebuję. Na co dzień używam ok. 12 apek, z których większość zajmuje miejsce na moim pulpicie od lat. W gry nie gram praktycznie w ogóle, a jeśli instaluję jakąś nową aplikację, to ta zazwyczaj powiązana jest z jakimś sprzętem (obsługa inteligentnej lampki, słuchawek itp.).

Ponadto większość moich apek była darmowa. Jeśli już jakąś kupuję, to albo naprawdę jej potrzebuję, albo

doceniam twórcę i kupno apki traktuję jako sypnięcie groszem "za piwo". To jednak wystarczy, by zauważalnie uszczuplić swój portfel. Tu 3 zł, tam 5 zł i przez lata robi się z tego niezła sumka.

Na same gry i aplikacje w Google Play wydałem łącznie niemal 1100 zł

Oczywiście odliczyłem ceny aplikacji, które zwróciłem. Mówimy to okresie od grudnia 2011 roku, więc - uśredniając - rocznie wydaję na apki jakieś 220 zł.

412162542325400108

Zdaję sobie sprawę z tego, że do rekordu daleko, ale mimo wszystko zacząłem się zastanawiać, gdzie się podziały te pieniądze. Z gier na telefonie mam tylko darmowe 2048, a wszystkie używane przeze mnie płatne apki są warte nie więcej niż 100 zł.

Chyba muszę wyrobić sobie nowy nawyk i za każdym razem, gdy będę chciał kupić niepotrzebną apkę, wrzucać kilka złotych do skarbonki. Gdybym wpadł na to kilka lat temu, dziś za zaoszczędzone pieniądze mógłbym kupić smartwatcha lub niezły telefon.

Jak sprawdzić, ile wydałeś na gry i aplikacje w Google Play?

Niestety Google nie daje łatwego dostępu do łącznej kwoty, ale można ją łatwo wyliczyć.

  1. Przejdź do swojego konta w Sklepie Play. Ujrzysz listę wszystkich treści, które kiedykolwiek zakupiłeś. Jeśli nie interesują cię filmy, muzyka i książki, w historii zamówień wybierz kategorię \Aplikacje na Androida.
  2. Skopiuj cała listę i wklej ją do dowolnego arkusza kalkulacyjnego.
  3. Usuń pozycje oznaczone jako \anulowane. Dostałeś za nie zwrot pieniędzy, więc nie wliczają się do łącznych wydatków.
  4. Zsumuj kolumnę z kwotami.

Ostrzegam: kwota może cię zaskoczyć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)