Google uprzedza nieuniknione. Wygląd Pixela 4 potwierdzony kilka miesięcy przed premierą

Google uprzedza nieuniknione. Wygląd Pixela 4 potwierdzony kilka miesięcy przed premierą

Pixel 3 niedługo doczeka się następcy
Pixel 3 niedługo doczeka się następcy
Źródło zdjęć: © twitter.com/madebygoogle
Miron Nurski
13.06.2019 04:12, aktualizacja: 13.06.2019 08:31

Najwidoczniej Google postanowił tym razem uprzedzić nieuniknioną falę przecieków. Firma opublikowała pierwszą grafikę zdradzającą wygląd Pixela 4.

Pixel 3 był prawdopodobnie najbardziej "wyciekniętym" smartfonem w historii. Długo przed premierą do sieci trafiły niemalże wszystkie informacje. Włącznie z recenzjami.

Tym razem sytuacja raczej się nie powtórzy, bo Google uprzedził bieg wydarzeń.

Google potwierdza: Pixel 4 będzie wyglądał jak na przeciekach

"Skoro wydaje się, że jest jakieś zainteresowanie, proszę bardzo! Poczekajcie, aż zobaczycie, co to potrafi. #Pixel4" - wpis o takiej treści pojawił się na oficjalnym koncie Made by Google na Twitterze. A razem z nim poniższa grafika.

Tak ma wyglądać Pixel 4
Tak ma wyglądać Pixel 4© twitter.com/madebygoogle

Warto przypomnieć, że przed kilkoma dniami w sieci pojawiła się wizualizacja prototypu Pixela 4, która wyglądała mniej więcej tak samo.

Wciąż jednak pod znakiem zapytania stoi wygląd przedniego panelu, w tym kształt obramowania oraz ewentualna obecność wcięć czy otworów.

Najdziwniejsze jest to, że Pixel 4 ma mieć podwójny aparat

Najdziwniejsze, bo zastosowanie tak dużej, kwadratowej wysepki zdaje się nie mieć żadnego logicznego uzasadnienia. Widać wyraźnie, że większość przestrzeni jest niezagospodarowana. Z dwoma obiektywami raczej lepiej komponuje się podłużne obramowanie.

Wygląda to trochę tak, jakby Google na siłę chciał upodobnić Pixela 4 do iPhone'a 11 (znając historię obu marek ciężko uwierzyć, by było odwrotnie). Bo nadchodzący flagowiec Apple'a - jak wiemy - ma mieć bardzo podobnie wyglądający tył. Tylko że w jego przypadku aparat ma być potrójny.

Połączyłem dwie części grafiki promocyjnej
Połączyłem dwie części grafiki promocyjnej

Co do samych aparatów, Google prawdopodobnie zastosuje dodatkowy sensor z szerszą optyką. W Pixelu 3 zoom realizowany jest cyfrowo z użyciem pomysłowych, programowych sztuczek, więc ciężko oczekiwać, by po roku firma przyznała, że jednak teleobiektyw jest lepszy.

Z drugiej jednak strony mówimy o Google'u. Firmie, która wytykała iPhone'om brak gniazda słuchawkowego, a rok później sama się go pozbyła...

Istnieje oczywiście cień szansy, że Google tylko droczy się z fanami

Istnieje teoria, że Google celowo rozpowszechnia fałszywe przecieki, by jesienią (Pixel 4 najpewniej trafi na rynek w okolicach października) rzucić świat na kolana.

Wiem, wiem, to samo mówiono w przypadku poprzednika. Ba, sam Google baaardzo wyraźnie sugerował, że przecieki są fałszywe. A skończyło się na tym, że jedynym zaskoczeniem był absolutny brak zaskoczeń.

Czy tym razem będzie inaczej? Odpowiedź brzmi: nie wiem, choć się domyślam.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)