Google zapowiada aktualizację do Wear OS 3. Jego plany brzmią jak żart

Google zapowiada aktualizację do Wear OS 3. Jego plany brzmią jak żart

TicWatch 3 to jeden z nielicznych zegarków, które dostaną aktualizację do Wear OS 3
TicWatch 3 to jeden z nielicznych zegarków, które dostaną aktualizację do Wear OS 3
Miron Nurski
26.07.2021 10:07, aktualizacja: 26.07.2021 12:08

Nawet jeśli jakimś cudem załapiesz się na aktualizację, "chwilę" sobie na nią poczekasz.

Wear OS 3 to oficjalna nazwa nowej, zunifikowanej platformy, będącej owocem współpracy Google'a i Samsunga. Wiadomo już, że pierwsze wykorzystujące ją zegarki z linii Galaxy Watch ujrzą światło dzienne 11 sierpnia. A co ze smartwatchami, które trafiły już na rynek? Jest jedna dobra wiadomość i kilka śmiesznych.

Wear OS 3: kiedy aktualizacja i dla kogo?

Google ogłosił, że na aktualizację załapią:

  • TicWatch Pro 3 GPS;
  • TicWatch Pro 3 LTE;
  • TicWatch E3;
  • kolejne zegarki z linii TicWatch;
  • zegarki Fossila, które trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Google oczekuje, że proces aktualizacyjny rozpocznie się "między połową a drugą połową 2022 roku". Innymi słowy - aktualizacja do Wear OS 3 ma trafić do użytkowników rok po premierze pierwszych zegarków z tym systemem.

Dodajmy do tego, że Google już teraz zapowiada, że w nadchodzących miesiącach na rynek trafią zegarki, które po wyjęciu z pudełka będą działać pod kontrolą przestarzałego oprogramowania.

Google twierdzi ponadto, że nie każdy będzie chciał aktualizację do Wear OS 3 przeprowadzić

Z komunikatu prasowego wynika, że nowe oprogramowanie przyniesie "wiele nowych doświadczeń" oraz w jakimś zakresie "wpłynie na wrażenia z użytkowania". Dodatkowo aktualizacja ma wymusić przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych.

Google przed udostępnieniem Wear OS-u 3 ma opublikować szczegółowe informacje na temat aktualizacji, aby każdy mógł "podjąć świadomą decyzję", czy w ogóle chce ją przeprowadzić.

Google wziął partnerów z zaskoczenia

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Wear OS 3 powstawał w tajemnicy przed producentami zegarków z tym systemem. A przynajmniej nie dostali oni żadnych konkretów na jego temat.

Oprogramowanie zostało zapowiedziane w maju, a przez długie tygodnie twórcy zegarków z Wear OS-em nie potrafili powiedzieć, czy i które zegarki dostaną aktualizację. Teraz okazuje się, że kwalifikujących się smartwatchów jest garstka, a na aktualizację trzeba będzie czekać rok.

Grunt to szacunek do partnerów i klientów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)