Gorilla Glass Victus zaprezentowane. Szkło bez kompromisów?

Gorilla Glass Victus zaprezentowane. Szkło bez kompromisów?23.07.2020 20:36
Gorilla Glass Victus zaprezentowane. Szkło bez kompromisów?
Patryk Korzeniecki

Nowa generacja szkła Gorilla Glass o nazwie Victus ma być odporna nie tylko na upadki z dużej wysokości, ale także na rysy. Firma podkreśla, że jest to znaczny krok do przodu jeśli chodzi o ochronne szkła.

Firma Corning przeprowadziła ankietę wśród 90 000 użytkowników smartfonów. Doszła do (mało) zaskakujących wniosków - użytkownicy chcą nie tylko telefony odporne na rysy, ale także na upadki.

Na rynku pojawiła się siódma generacja szkła Gorilla, która została nazwana Victus i ma spełnić te oczekiwania.

Gorilla Glass Victus ma być bezkompromisowe

Corning ogłosił, że najnowsze szkło Gorilla Glass Victus wytrzymuje upadek z dwóch metrów (Gorilla Glass 6 - do 1,4 metra). Poza tym ma być dwa razy bardziej odporne na zarysowania od poprzedniej generacji. Materiał łączy więc dwie cechy, które się wzajemnie wykluczają.

412216378700202918

Materiały są bardziej odporne na zarysowania gdy są twardsze. Jednocześnie są wtedy kruche i mniej odporne na uderzenia. Jeśli więc obietnice firmy nie są tylko marketingową papką, to wygląda na to, że udało jej się w jakiś sposób obejść prawa fizyki. W jaki sposób? Corning się już tym nie chwali.

Gorilla Glass Victus ma też wyższą temperaturę mięknienia, chociaż przy stosowaniu go w smartfonach nie ma to realnych korzyści. Corning chwali się jednak bardzo dobrą przejrzystością.

412216378700399526

Często nowe technologie są droższe niż starsze generacje, jednak nie w tym przypadku. Corning informuje, że cena Victusa jest taka sama jak Gorilla Glass 6. Smartfony nie powinny być więc podrożeć z powodu zastosowania nowej wersji szkła.

Według wcześniejszych przecieków, pierwszym smartfonem ze szkłem nowej generacji może być Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)