HTC spopularyzowało technologię i odstąpiło ją konkurencji, by po latach do niej wrócić

HTC spopularyzowało technologię i odstąpiło ją konkurencji, by po latach do niej wrócić
Miron Nurski

20.03.2018 14:24, aktual.: 20.03.2018 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC w końcu zaczęło interesować się podwójnymi aparatami. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że Tajwańczycy stosowali to rozwiązanie przed wszystkimi.

OK, to nie HTC wymyśliło telefony z podwójnymi aparatami same w sobie. Samsung SCH-B710 miał z tyłu dwie kamerki już w 2007 roku, choć wówczas słuzyły one wyłącznie do zrobienia zdjęć 3D.

HTC One (M8) miał podwójny aparat w 2014 roku
HTC One (M8) miał podwójny aparat w 2014 roku

Tajwańczycy znaleźli jednak dla dwóch aparatów inne zastosowanie - wykrywanie głębi i rozmywanie tła. Coś takiego potrafił przecież HTC One (M8) z 2014 roku.

HTC miało naprawdę fajny pomysł na podwójny aparat

Software'owe możliwości podwójnego aparatu One'a (M8) nie kończyły się na rozmywaniu tła. Oprogramowanie pozwalało na stosowanie różnych efektów; od modyfikowania tła...

... przez możliwość zmiany perspektywy przy przechylaniu telefonu...

... aż po animacje pogodowe.

Nie wiedzieć czemu, HTC właściwie odstąpiło to rozwiązanie konkurencji

HTC One (M8) to na razie jedyny globalnie dostępny flagowiec firmy z podwójnym aparatem. Kolejne modele - One M9, 10 oraz U11 miały już aparaty pojedyncze. Gdzieniegdzie Duo Camera pojawiała się jeszcze w edycjach specjalnych skrojonych pod niektóre rynki czy w paru modelach ze średniej półki, ale nie można powiedzieć, żeby rozwiązanie to było oczkiem w głowie HTC.

W międzyczasie podwójne aparaty zaczęli pakować do swoich smartfonów... cóż, niemal wszyscy. Apple, Samsung, Huawei, LG, Xiaomi, Motorola czy Nokia to tylko początek długiej listy producentów stosujących dwie kamerki. W większości przypadków główną lub jedną z głównych funkcji jest właśnie wykrywanie głębi i rozmywanie tła.

Nastał rok 2018 i HTC przypomniało sobie o podwójnych aparatach

"Z pewnością pokażemy telefon z podwójnym aparatem, ale musimy znaleźć sposób, by się wyróżnić" - powiedział przed kilkoma miesiącami Chialin Chang, szef działu smartfonów HTC. I faktycznie - domniemane zdjęcie HTC U12+, które opublikował Evan Blass z serwisu VentureBeat, wskazuje na to, że na jego tylnym panelu znajdą się 2 aparaty.

Tak będzie wyglądał HTC U12+?
Tak będzie wyglądał HTC U12+?© venturebeat.com

Podwójny aparat ma też dopiero co zaprezentowany Desire 12+. W przypadku tego modelu HTC nie bardzo znalazło jednak sposób na wyróżnienie się, bo mówimy o klasycznej zmianie punktu ostrości po zrobieniu zdjęcia.

HTC Desire 12+ to powrót do podwójnych aparatów
HTC Desire 12+ to powrót do podwójnych aparatów

Czy z flagowym U12 będzie inaczej i HTC faktycznie zaskoczy jakimś świeżym pomysłem na podwójny aparat? Czas pokaże, ale zważywszy na to, że firma dołącza do zabawy jako jedna z ostatnich, będzie to trudne.

Tak czy inaczej, obawiam się, że firma, która wprowadziła podwójne aparaty przed innymi, teraz wyjdzie na kopiarkę. Spóźnioną kopiarkę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)