HTC rezygnuje z serii Mini i skupia się na phabletach

HTC rezygnuje z serii Mini i skupia się na phabletach
Konrad Błaszak

18.05.2015 13:41, aktual.: 04.06.2015 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci smartfonów z kwartału na kwartał robią coraz większe urządzenia, a klienci coraz bardziej się przekonują do takich produktów. Dlatego też w ofercie większości liczących się graczy główne skrzypce grają teraz phablety, czyli smartfony mające ekrany o przekątnej dłuższej niż 5 cali. Wie o tym także HTC i dlatego chce całkowicie zrezygnować z serii Mini.

HTC w ostatnim czasie skupiało się bardzo mocno na topowych produktach. Po zaprezentowanym One M9 mieliśmy prawdziwy wysyp topowych urządzeń, który został ukoronowany kilka dni temu prezentacją modelu J Butterfly. Daje nam to łącznie 5 smartfonów o wyśrubowanej specyfikacji, które będą dostępne na różnych rynkach. Zapewne myślicie, że to idealny moment, żeby pokazać ich nieco mniejsze i słabsze wersje dla mniej wymagających klientów. Niestety to się prawdopodobnie nie stanie.

Jak informuje Focus Taiwan, Jack Tong (prezydent oddziału HTC w północnej Azji) powiedział, że firma rezygnuje z serii Mini. Do tej pory pojawiły się już dwa modele, które były mniejszymi wersjami aktualnych flagowców (One Mini oraz One Mini 2) i prawdopodobnie na nich zakończy się ta linia produktów. Piszę prawdopodobnie, ponieważ HTC już nie raz podejmowało jakieś decyzje, a potem - gdy okazywały się błędne - zmieniało zdanie o 180 stopni. Jack tong dodał jednak również:

Rynek skupia się coraz bardziej na nowych telefonach o przekątnej większej niż 5 cali i nasze przyszłe portfolio smartfonów jest temu bardzo bliskie.

Z jednej strony ciężko się dziwić HTC, ponieważ wyniki sprzedaży potwierdzają to, że phablety są coraz popularniejsze. Poza tym wystarczy wyjść na ulicę, żeby zobaczyć multum ludzi z dużymi smartfonami. Z drugiej strony są aktualne wyniki finansowe tajwańskiej firmy oraz przewidywana sprzedaży modelu One M9. W obydwu przypadkach rezultaty nie są zadowalające i HTC powinno szukać wszelkich możliwości zysku. Ciężko powiedzieć czy porzucenie tańszych urządzeń w takiej sytuacji wyjdzie im na dobre.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)