Huawei Mate 20 Pro wraca do programu testów beta Androida Q

Strona głównaHuawei Mate 20 Pro wraca do programu testów beta Androida Q
31.05.2019 14:00
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Użytkownicy Mate'a 20 Pro ponownie mogą brać udział w testach beta Androida Q. To zwiastun końca problemów Huawei z rządem USA?

Huawei - decyzją Donalda Trumpa - został niedawno odcięty od rozwiązań amerykańskich firm. Oznacza to m.in. koniec współpracy z Google'em, czego pierwszym efektem było usuniecie Mate'a 20 Pro z listy urządzeń, na których można testować Androida Q.

Sprzęt ten został teraz bez większego rozgłosu przywrócony do programu testowego. Oznacza to, że użytkownicy mogą sprawdzać na nim wydanie Q platformy i raportować odnalezione błędy.

Huawei Mate 20 Pro ponownie w programie testów Androida Q
Huawei Mate 20 Pro ponownie w programie testów Androida Q

Część źródeł wskazuje, że może oznaczać to rozpoczęcie przez Huaweia działań mających na celu udobruchanie amerykańskiego rządu. Mogło do tego dojść, ale przywrócenie Mate'a 20 Pro do programu niekoniecznie jest z tym powiązane.

Huawei otrzymał tymczasową, 90-dniową licencję na działanie na rynku amerykańskim, co oznacza, że póki co może od działać na starych warunkach z dotychczasowymi partnerami. Google nie ma więc powodu, by usuwać popularne na globalnym rynku urządzenie. Szczególnie, że gigant wyraźnie skorzystania na zebranych podczas testów danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)