Huawei Mate 20 Pro wraca do programu testów beta Androida Q

Huawei Mate 20 Pro wraca do programu testów beta Androida Q

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro
Mateusz Żołyniak
31.05.2019 14:00, aktualizacja: 31.05.2019 18:37

Użytkownicy Mate'a 20 Pro ponownie mogą brać udział w testach beta Androida Q. To zwiastun końca problemów Huawei z rządem USA?

Huawei - decyzją Donalda Trumpa - został niedawno odcięty od rozwiązań amerykańskich firm. Oznacza to m.in. koniec współpracy z Google'em, czego pierwszym efektem było usuniecie Mate'a 20 Pro z listy urządzeń, na których można testować Androida Q.

Sprzęt ten został teraz bez większego rozgłosu przywrócony do programu testowego. Oznacza to, że użytkownicy mogą sprawdzać na nim wydanie Q platformy i raportować odnalezione błędy.

Huawei Mate 20 Pro ponownie w programie testów Androida Q
Huawei Mate 20 Pro ponownie w programie testów Androida Q

Część źródeł wskazuje, że może oznaczać to rozpoczęcie przez Huaweia działań mających na celu udobruchanie amerykańskiego rządu. Mogło do tego dojść, ale przywrócenie Mate'a 20 Pro do programu niekoniecznie jest z tym powiązane.

Huawei otrzymał tymczasową, 90-dniową licencję na działanie na rynku amerykańskim, co oznacza, że póki co może od działać na starych warunkach z dotychczasowymi partnerami. Google nie ma więc powodu, by usuwać popularne na globalnym rynku urządzenie. Szczególnie, że gigant wyraźnie skorzystania na zebranych podczas testów danych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)