Huawei Mate 30 Pro będzie dostępny w Polsce. To już oficjalne

Huawei Mate 30 Pro będzie dostępny w Polsce. To już oficjalne

Huawei Mate 30 Pro będzie dostępny w Polsce. To już oficjalne
Miron Nurski
29.11.2019 12:21, aktualizacja: 02.12.2019 09:10

A jednak - Huawei zapowiada polską premierę swojego topowego Mate'a 30 Pro.

Z uwagi na spór na linii Huawei - USA i odcięcie Mate'a 30 Pro od usług Google'a, jego premiera w Polsce stała dotychczas pod wielkim znakiem zapytania. Ostatnio jednak coś w tym temacie ruszyło.

Na oficjalnej stronie Huaweia pojawiła się niedawno spolszczona witryna promocyjna poświęcona nowemu Mate'owi. Chińczycy nie mają w zwyczaju promować produktów, które nie są dostępne na danym rynku, więc można się było domyślać, że coś jest na rzeczy.

Huawei potwierdza: Mate 30 Pro zmierza do Polski

W przysłanym nam na skrzynkę mailową zaproszeniu firma informuje, że polska premiera prasowa została zaplanowana na 6 grudnia. Wtedy powinniśmy poznać ceny oraz datę wejścia do sprzedaży.

Kiedy można oczekiwać pojawienia się Mate'a 30 Pro na sklepowych półkach? Tego nie wiadomo, ale najpewniej nastąpi to jeszcze przed Świętami. Huawei znajduje się obecnie w dość trudnej sytuacji, więc raczej nie będzie miał ochoty przesypiać najgorętszego okresu zakupowego.

Nie, nie oznacza to, że Huawei Mate 30 Pro będzie sprzedawany z usługami Google Play

Sklepu Play, Map, Chrome'a, Notatek Keep, Asystenta i innych apek oraz usług Google'a na tym telefonie nie uświadczymy. Jak wiadomo, Chińczycy rozwijają własną platformę o nazwie Huawei Mobile Services.

Obraz

Kilka tygodni temu zapytałem jednego z przedstawicieli Huaweia o to, czy Mate 30 Pro będzie dostępny w Polsce. Nie mógł wówczas tego potwierdzić, ale otrzymałem zapewnienie, że stanie się to tylko wtedy, gdy usługi HMS będą na polskim rynku w 100 proc. zdatne do działania.

Mam nadzieję, że Mate 30 Pro trafi do mnie wkrótce na testy i będę mógł się o tym przekonać.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)