Huawei Mate X2 ma mieć inną koncepcję. Czyżby pomysł Samsunga okazał się lepszy?

Huawei Mate X2 ma mieć inną koncepcję. Czyżby pomysł Samsunga okazał się lepszy?

Na zdjęciu Samsung Galaxy Fold
Na zdjęciu Samsung Galaxy Fold
Źródło zdjęć: © Miron Nurski
Patryk Korzeniecki
11.08.2020 05:35, aktualizacja: 11.08.2020 07:35

Huawei Mate X2 ma upodobnić się do składanych smartfonów Samsunga z serii Galaxy Fold. Powodem są prawdopodobnie względy ergonomiczne i wytrzymałościowe.

Huawei Mate X jest przeciwieństwem swojego rywala - Samsunga Galaxy Fold. Najważniejszą różnicą jest zupełnie inna budowa. Wprawdzie oba smartfony składają się w pionie, jednak w inny sposób - Samsung do wewnątrz, a Huawei do zewnątrz.

Wieści jednak niosą, że następna generacja chińskiego składaka ma upodobnić się do Samsunga Galaxy Z Folda 2.

Huawei Mate X2 niczym Galaxy Fold

Huawei Mate X2 w porównaniu do poprzednika ma być składany do wewnątrz. Według przecieków od Rossa Younga - eksperta związanego z branżą wyświetlaczy - ekran ma być wyprodukowany przez BOE.

Co więcej, prawdopodobnie zabraknie technologii UTG, czyli ultracienkiego szkła obecnej w Samsungu Galaxy Z Flip czy Z Fold 2. Może być więc mniej odporny na zarysowania od panelu wewnętrznego zamontowanego w Samsungu Galaxy Z Fold 2.

Huawei Mate X - składany do zewnątrz ekran prawdopodobnie jest zbyt drogi
Huawei Mate X - składany do zewnątrz ekran prawdopodobnie jest zbyt drogi

Wprawdzie nie zostało to sprecyzowane, jednak można przypuszczać, że Huawei w Mate X2 zdecyduje się na zastosowanie pomocniczego ekranu do wyświetlania godziny, powiadomień, a może nawet podstawowej obsługi. Takie rozwiązanie zastosował Samsung w swoich składakach i bardzo dobrze się sprawdza.

Przypomnę, że Huawei Mate X go nie wymagał ze względu na budowę - zewnętrzny ekran główny po złożeniu służył jednocześnie jako pomocniczy.

Dodam jeszcze, że Huawei Mate X2 ma mieć wyświetlacz o praktycznie tej samej wielkości co w poprzedniku. Mowa tu o przekątnej 8,03 cala.

Dlaczego Huawei Mate X2 ma mieć zmienioną konstrukcję? Prawdopodobnie chodzi o obniżenie kosztów produkcji. Poza tym ekran składany do wewnątrz jest zdecydowanie lepiej chroniony - po zamknięciu smartfona otacza go obudowa. W przypadku Huaweia Mate X jest zupełnie odsłoniony i przez to bardziej narażony na rysy i uszkodzenia. Takiego smartfonu nie wrzuciłbym do kieszeni z kluczami...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)