Huawei odcina się od amerykańskich podzespołów. Mate 30 nie ma żadnych części z USA

Huawei odcina się od amerykańskich podzespołów. Mate 30 nie ma żadnych części z USA

mrjo / Shutterstock.com
mrjo / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
02.12.2019 14:39, aktualizacja: 02.12.2019 15:39

Huawei odcina się od USA. Firma szuka niezależności.

Kłopoty Huaweia to niekończąca się opowieść. Wprawdzie producent dostał przedłużenie tymczasowej licencji, jednak spór z USA dalej jest nierozwiązany. Na dodatek Chińska firma ma również problemy na rynku europejskim.

Sytuacja ze Stanami Zjednoczonymi sprawiła, że Huawei postanowił się uniezależnić od Zachodu. To był jeden z powodów rozpoczęcia prac nad autorskim systemem.

Huawei na tym się nie zatrzymuje. Oprócz niezależności programowej firma chce osiągnąć niezależność sprzętową.

Huawei nie będzie używał amerykańskich podzespołów

Wall Street Journal donosi, że Huawei Mate 30 Pro nie zawiera żadnych podzespołów wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych. Firmy iFixit i Tech Insights Inc. rozebrały telefon i potwierdziły te doniesienia. To odkrycie sugeruje, że w przyszłym roku smartfony chińskiego producenta nie będą oparte na amerykańskich częściach.

Ascannio / Shutterstock.com
Ascannio / Shutterstock.com

Zanim Stany Zjednoczone wydały zakaz, Huawei zakupił podzespoły z USA z takich firm takich jak Qurvo, Skyworks. Poza nimi używał oczywiście własnych części Hisilicon.

Wprawdzie od czasu problemów z Ameryką Huawei zakupił trochę czipów od Quorvo, jednak porzucił Skyworks dla japońskiego dostawcy części Murata. Dodam, że Huawei przestał nabywać układy Wi-Fi i Bluetooth od Broadcoma i w chwili obecnej opiera produkcję na autorskich układach.

Nowa strategia Huaweia dotyczy nie tylko telefonów, ale również urządzeń sieciowych 5G. John Suffolk, najwyższy urzędnik ds. cyberbezpieczeństwa w Huaweiu powiedział, że cała ich technologia 5G jest obecnie niezależna od USA. Huawei ma nadzieję na wznowienie współpracy z Ameryką, jednak aktualnie nie mają takiej możliwości. Firma jest obecnie największym producentem tego typu sprzętu zajmując 28 proc. rynku, więc to spora strata dla Stanów Zjednoczonych.

Fabian Strauch / Shutterstock.com
Fabian Strauch / Shutterstock.com

Huawei sukcesywnie odcina się od Zachodu, jednak jest jedna rzecz, którą ciężko mu będzie zastąpić - usługi Google Play. Firma nie ma już licencji na to oprogramowanie, wobec czego jego najnowsze telefony nie będą współpracowały z aplikacjami Google'a. Wprawdzie Huawei pracuje nad alternatywą w postaci Huawei Mobile Services, jednak mimo wszystko brak "oryginalnych" usług Google może negatywnie wpłynąć na popularność jego smartfonów wśród konsumentów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)