Huawei P30 zapowiedziany. Chińczycy znowu stawiają na zoom

Huawei P30 zapowiedziany. Chińczycy znowu stawiają na zoom

Huawei P30 zapowiedziany. Chińczycy znowu stawiają na zoom
Miron Nurski
19.02.2019 10:23, aktualizacja: 19.02.2019 11:23

Huawei opublikował wideo zapowiadające premierę smartfonów z serii P30. Wydarzenie odbędzie się w marcu.

Huawei P30: data premiery

Z opublikowanego w mediach społecznościowych filmu wynika, że nowy flagowiec (a właściwie flagowce) ujrzą światło dzienne już 26 marca, czyli rok bez jednego dnia po premierze linii P20. Nasze informacje sprzed miesiąca się zatem potwierdziły.

Huawei zaznacza, że chodzi o całą serię, ale najpewniej dotyczy to tylko topowych modeli (P30 i P30 Pro). Tańsze wersje swoich flagowców Chińczycy zwykli wprowadzać na rynek wcześniej, więc możliwe, że nie inaczej będzie w przypadku P30 Lite.

Hashtag promujący nadchodzące wydarzenie to #RewriteTheRules, co można przetłumaczyć jako "zasady napisane na nowo". Prawdopodobnie chodzi o zasady fotograficzne.

Huawei P30 z prawdziwym zoomem optycznym?

10-sekundowy teaser dość jasno wskazuje na to, że jedna z kluczowych funkcji Huaweia P30 będzie związana z zoomem. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego, bo firma cały czas udoskonala to rozwiązanie.

Huawei P10 miał podwójny aparat z funkcją hybrydowego zoomu; smartfon wykorzystywał dane z dodatkowej monochromatycznej matrycy do podbijania szczegółowości, co miało zapewnić 2-krotne przybliżenie bez wyraźnej straty jakości.

Huawei P20 Pro dostał dodatkowy aparat z teleobiektywem dającym 3-krotne przybliżenie optyczne oraz 5-krotne hybrydowe bez wyraźnej straty jakości. W przypadku tego modelu każdy poziom przybliżenia w zakresach 1,1x-2,9x oraz 3,1x-10x realizowany jest jednak cyfrowo.

Huawei P30 może mieć aparat w formie peryskopu

Od kilku tygodni krążą przecieki jakoby Huawei P30 Pro miał dostać aparat peryskopowy.

Huawei P30  -  wizualizacja na podstawie przecieków
Huawei P30  -  wizualizacja na podstawie przecieków© twitter.com/OnLeaks / 91mobiles.com

Dzięki zastosowaniu luster ruchome soczewki mogą być rozłożone wzdłuż obudowy telefonu, co pozwoliłoby na zastosowanie prawdziwego zoomu optycznego bez konieczności pogrubiania obudowy.

Peryskopy mogą być przyszłością mobilnej fotografii

Aparat tego typu dostał już w 2015 roku ASUS ZenFone Zoom. Wówczas rozwiązanie to się nie przyjęło, ale najlepsze czasy może mieć przed sobą.

Wiadomo, że nad peryskopowymi aparatami nieustannie pracuje m.in. OPPO. Mówi się też, że Samsung prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęcia za 150 milionów dolarów izraelskiej firmy Corephotonics, która zajmuje się m.in. opracowywaniem peryskopowych układów fotograficznych.

Czy Huawei P30 faktycznie także dostanie taki aparat? Przekonamy się już 26 marca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)