iOS 12: publiczna beta dla wszystkich. Jak zainstalować i czy warto?

iOS 12: publiczna beta dla wszystkich. Jak zainstalować i czy warto?

iOS 12 w wersji beta może pobrać każdy
iOS 12 w wersji beta może pobrać każdy
Miron Nurski
26.06.2018 09:28, aktualizacja: 26.06.2018 11:28

Pierwsza wersja beta systemu iOS 12, stworzona z myślą o deweloperach, została wydana już na początku czerwca. Teraz Apple postanowił udostępnić oprogramowanie wszystkim zainteresowanym, co jednak nie oznacza, że wszyscy powinni je zainstalować.

iOS 12 beta: lepiej nie instalować na głównym iPhonie

iOS 12 wnosi relatywnie mało nowych funkcji, bo Apple skupił się przede wszystkim na poprawie wydajności i stabilności. Z tego względu już pierwsza wersja deweloperska była zaskakująco używalna, ale mniejsze i większe błędy wciąż występują i będą występować. Taki urok wydań beta.

Przede wszystkim iOS 12 beta ma problemy z uruchamianiem niektórych aplikacji. Użytkownicy reddita wspólnymi siłami budują listę niedziałających apek, ale nie sposób wychwycić wszystkich. Może się okazać, że nie działa akurat aplikacja twojego banku lub inny niezbędny program.

Sam zainstalowałem iOS 12 na starym iPadzie mini 2, który jest dla mnie dodatkowym urządzeniem do przeglądania sieci. Większych problemów nie odnotowałem, za to wzrost wydajności jest gigantyczny.

Przystąpienie do programu beta polecam w szczególności osobom, które mają w szufladach jakieś stare, spisane już na straty iUrządzenia. iOS 12 naprawdę daje im drugie życie.

iOS 12 beta: jak zainstalować na iPhonie lub iPadzie? Instrukcja krok po kroku

Jeśli mimo wszystko chcesz zainstalować nowe oprogramowanie, przede wszystkim musisz mieć kompatybilny telefon. Lista wspieranych urządzeń jest jednak długa i wygląda tak:

"Czas przed ekranem" to jedna z najważniejszych nowości w iOS 12
"Czas przed ekranem" to jedna z najważniejszych nowości w iOS 12

Jeśli masz któryś z wymienionych modeli, postępuj według poniższej instrukcji.

  1. Zrób kopię zapasową danych za pomocą programu iTunes lub chmury iCloud (instrukcja tutaj).
  2. Otwórz Safari na iPhonie lub iPadzie, który ma zostać zaktualizowany.
  3. Wejdź na stronę i Apple Beta Software Program i wybierz opcję Sign up lub Sign in, by się zarejestrować lub zalogować.
  4. Zaakceptuj warunki regulaminu.
  5. Na kolejnej stronie wyświetlone zostaną informacje na temat różnych systemów Apple'a. Przejdź do sekcji iOS i wybierz opcję \enroll your iOS device.
  6. Kliknij przycisk \Download profile\ i wybierz swoje urządzenie z listy.
  7. Zainstaluj wyświetlony profil z certyfikatem.
  8. Uruchom urządzenie ponownie.
  9. Od tego momentu urządzenie znajduje się w programie beta, a nowe wersje oprogramowania instalowane są tak samo jak regularnie aktualizacje. Można je znaleźć w ustawieniach systemowych, w zakładce \ogólne.

Oczywiście w dowolnym momencie można powrócić do stabilnej wersji systemu przywracając utworzoną wcześniej kopię zapasową. Instrukcję znajdziecie tutaj.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)