iPhone 12 jednak w czterech wersjach? Są i przecieki o nowym iPadzie

iPhone 12 jednak w czterech wersjach? Są i przecieki o nowym iPadzie

DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com
DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
03.12.2019 13:12, aktualizacja: 03.12.2019 14:12

Znamy kolejne informacje na temat następnych urządzeń Apple'a. Tym razem pojawiły się dane na temat zastosowania nowych technologii.

Apple w przyszłym roku planuje nowe premiery. Nadchodzi 12 generacja iPhone'ów. Znamy już część przypuszczeń dotyczących nadchodzącej serii telefonów z jabłkiem, jednak to nie wszystko - pojawiają się również informacje o nowym iPadzie.

iPhone 12 ma obsłużyć sieci 5G o wysokiej częstotliwości... ale nie każdy

DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com
DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com

Wiemy już, że iPhone 12 ponoć będzie oferowany w czterech wersjach: 5,4 cala, dwóch 6,1 cala i 6,7 cala. Największy model (6,7) i jeden ze średnich (6,1) mają oferować funkcje premium. Przeczy to dotychczasowym przeciekom, które mówiły o wersjach pro w rozmiarach 5,4 cala i 6,7 cala.

JP Morgan informuje, że modele 6,7 cala i jeden 6,1 cala mają obsługiwać mmWave 5G.

Jest to rodzaj sieci opierającej się na najwyższych częstotliwościach pasma 5G, na tzw. falach milimetrowych. Wprawdzie nie zapewni to dużo wyższych transferów niż niższe częstotliwości 5G, jednak pozwala na uzyskanie wyjątkowo niskich opóźnień. Może zostać użyte np. w internecie rzeczy, co by sugerowało kierunek, w którym mogłoby pójść Apple.

iPhone 12 ma też podobno wykorzystywać technologię VCSEL, czyli lasera o emisji powierzchniowej. Prawdopodobnie będzie wykorzystany przy konstrukcji sensora 3D w module fotograficznym. Co ciekawe, podobne rozwiązanie jest już wykorzystywane w iPhone'ach - w Face ID.

Według informacji pochodzących z AppleInsidera, Apple może przyspieszyć cykl wydawniczy telefonów. Wynikiem nowej strategii ma być zaprezentowanie dwóch nowych modeli w pierwszej połowie 2021 roku i dwóch kolejnych w drugiej.

iPad może dostać nowy rodzaj ekranu

Apple planuje wprowadzić od czterech do sześciu urządzeń z ekranami miniLED w ciągu następnych dwóch lub trzech lat. Wg Ming-Chi Kuo, znanego analityka Apple, jednym z nich ma być iPad Pro 12,9 cala.

Misunseo / Shutterstock.com
Misunseo / Shutterstock.com

Wyświetlacz miniLED zawiera znacznie więcej diod podświetlających niż tradycyjny ekran LCD, co pozwala na lokalne przyciemnianie lub rozjaśnianie ekranu, co podnosi kontrast i w rezultacie ogólną jakość obrazu. Podobnie jak w ekranach typu OLED. Takie zagęszczenie punktów podświetlających jest możliwe dzięki ich mikroskopijnemu rozmiarowi - poniżej 200 mikronów.

iPad Pro 12,9 cala z wyświetlaczem miniLED i procesorem A14X ma pojawić się w trzecim kwartale 2020 roku. Tak wynika z informacji dostarczonych przez MacRumors.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)