iPhone 6s Plus może być ostatnim modelem z plusem w nazwie. Zastąpi go iPhone Pro?

iPhone 6s Plus może być ostatnim modelem z plusem w nazwie. Zastąpi go iPhone Pro?

iPhone'y 6
iPhone'y 6
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
03.03.2016 13:08, aktualizacja: 03.03.2016 14:08

Zgodnie z rozkładem jazdy Apple'a, iPhone'y 7 zostaną pokazane najpewniej we wrześniu tego roku, ale plotek na ich temat już teraz jest całkiem sporo. Według niektórych powstanie nawet zupełnie nowa seria o nazwie iPhone Pro.

Co będą oferować iPhone'y 7?

Najbardziej prawdopodobne - oprócz mocniejszych podzespołów - są dwie zmiany: pozbycie się gniazda słuchawkowego i dodanie wodoszczelności. Mimo tego, że do premiery topowych smartfonów Apple'a jeszcze kilka miesięcy, użytkownikom już teraz nie podoba się pierwsza zmiana; również wam co pokazały wyniki naszej ankiety.

iPhone Pro

To nie koniec nowości na wrzesień, ponieważ - jak informuje strona MyDrivers - może się nie pojawić 5,5-calowy iPhone 7 Plus. Zamiast niego powstanie iPhone Pro, który będzie miał ekran o takiej samej przekątnej, a jego nazwa ma nawiązywać do iPada Pro. Dodatkowo zmian w stosunku do 4,7-calowego wariantu będzie więcej. Najważniejszą może być podwójny aparat, o którym mówiło się już kilka miesięcy temu.

Według ostatnich przecieków, iPhone 7 Plus ma pojawić się w dwóch wariantach, z czego jedna zaoferuje dwie matryce na tylnym panelu. W topowym modelu jeden z aparatów będzie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu oraz szerszy kąt widzenia, a drugi w optyczny zoom. Najnowsze informacje sugerują, że zamiast modeli z plusem powstanie tylko jeden iPhone Pro i to on będzie wyposażony w dwie matryce na tylnym panelu. Jest to o tyle prawdopodobne, że kupiło firmę Lynx zajmującą się aparatami z kilkoma obiektywami.

Warto również wspomnieć, że Huawei - który jest trzecim producentem smartfonów na świecie - prawdopodobnie w modelu P9 również zastosuje podwójny aparat.

A kiedy OLED?

Plotki o tym kiedy Apple postawi na ekrany OLED pojawiają się niemal od zawsze, ale na razie nic się w tej w kwestii nie zmieniło. Kilka miesięcy temu zakładano nawet, że już w 2016 amerykańska firma zdecyduje się zmienić swoje wyświetlacze, ale dużo bardziej prawdopodobne wydają się informacje o 2017, które udostępniła strona Nikkei.

GALAXY S6 I IPHONE 6
GALAXY S6 I IPHONE 6© KRZYSZTOF BASEL

Według nich, Apple porzuci panele LCD w iPhonie 7s, który pojawi się w przyszłym roku. Pozwoli to zmniejszyć zapotrzebowanie na energię oraz - co czasem wydaje się najważniejsze dla producentów - sprawić, że smartfony z jabłkiem na obudowie będą nieco cieńsze. Co więcej to samo źródło podaje, że Amerykanie bliscy są sfinalizowania umowy na produkcję takich ekranów z LG oraz Samsungiem. Będzie ona warto 12 miliardów dolarów. Warto tez przypomnieć, że kilka miesięcy temu lider rynku smartfonów zamknął linię produkującą wyświetlacze IPS i na jej miejsce chciał postawić sprzęt do tworzenia OLED-ów.

W tym samym roku do iPhone'ów może zawitać ładowanie bezprzewodowe na odległość.

To dopiero za kilka miesięcy, a teraz?

Na iPhone'y 7 trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy i dopiero wtedy wyjaśni się czy Apple już teraz postawi na OLED-y i czy zdecyduje się na podwójny aparat w topowej wersji. Na razie fani firmy z Cupertino mogą zaczekać na mniejszego iPhone'a SE oraz iPada Pro z 9,7-calowym ekranem (o którym Miron ma zupełnie inne zdanie niż Mateusz). Ich premiera może odbyć się już niedługo, ponieważ według najnowszych informacji, Apple zaplanowało swoją konferencję na 21 marca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)