iTaxi zintegrowane z Huawei Mobile Services. Apkę pobierzesz z AppGallery

iTaxi zintegrowane z Huawei Mobile Services. Apkę pobierzesz z AppGallery
Miron Nurski

03.06.2020 16:29, aktual.: 03.06.2020 18:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei dba o to, by użytkownicy jego najnowszych smartfonów - które zostały odcięte od Usług Google Play - mieli dostęp do naj największej liczby znajomych aplikacji, również polskich. Własnie dołącza do nich iTaxi.

Uzupełnienie biblioteki AppGallery o brakujące aplikacje nie sprowadza się jedynie do przerzucenia przez wydawcę pliku instalacyjnego do nowego sklepu.

Wiele apek jest ściśle zintegrowanych z Usługami Google Play (np. do prawidłowego działania usług lokalizacyjnych, wyświetlania powiadomień, logowania czy autoryzowania płatności), dlatego przed ich udostępnieniem na nowej platformie konieczne jest ich przebudowanie. Tak też było z iTaxi.

iTaxi doczekało się jednak wsparcia dla HMS-u

Huawei nawiązał współpracę z twórcami iTaxi, w efekcie czego przebudowana aplikacja trafiła do AppGallery. Sprawdziłem ją na Huaweiu P40 Pro - działa bez zarzutów.

Obraz

Drastycznych zmian względem wersji dostępnej w konkurencyjnym Sklepie Play nie ma. Głównie dlatego, że iTaxi - w przeciwieństwie do chociażby Ubera - i tak nie bazuje na Mapach Google, lecz otwartym rozwiązaniu OpenStreetMap.

iTaxi na smartfonach Huaweia daje jednak ograniczony wybór w kwestii płatności

Twórcy iTaxi zawsze byli w tym temacie elastyczni, oferując jak największą liczbę metod płatności. Nowsze smartfony Huaweia są w tym aspekcie ograniczone.

Opcja Google Pay z oczywistych względów wyleciała. BLIK jest dostępny, ale wymaga autoryzacji z poziomu aplikacji bankowej, a pierwsze mają zostać zintegrowane z HMS-em w ciągu kilku miesięcy. Z płatności wewnątrz aplikacji pozostaje podpięcie karty płatniczej, PayPal lub dopisanie kosztów przejazdu do rachunku w sieci Play.

Wyjąwszy tę niedogodność, apka zdaje się być w pełni funkcjonalna. Biorąc pod uwagę, że mowa o programie, którego liczba pobrać ze Sklepu Play przekroczyła 500 000, na pewno wielu użytkownikom nowych huaweiów jej brakowało.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)