Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest szansa, że Galaxy S10 będzie robił lepsze zdjęcia w nocy

Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest szansa, że Galaxy S10 będzie robił lepsze zdjęcia w nocy

Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest szansa, że Galaxy S10 będzie robił lepsze zdjęcia w nocy
Miron Nurski
12.04.2019 10:40, aktualizacja: 13.04.2019 17:00

Dobre wieści dla użytkowników Galaxy S10. Mimo że od premiery minęło już kilka tygodni, Samsung ponoć nie przestał pracować nad aparatem swoich flagowców.

Galaxy S10 robi naprawdę fantastyczne zdjęcia w dzień, sprawa wygląda gorzej w nocy. S-dziesiątka nie ma nawet startu do Pixela 3 czy Huaweia P30 Pro.

Na szczęście nie jest to wina sprzętu, bo ten jest przyzwoity. Problem stanowi niedostatecznie dopracowane oprogramowanie. W moim teście Galaxy S10 pisałem:

Huawei ma mocną przewagę w postaci specjalnego [url=https://komorkomania.pl/36468,night-sight-pixel]trybu nocnego[/url], który odpowiada za robienie kilku zdjęć jedno po drugim i sklejanie ich w jedną całość w celu poprawy jakości. Galaxy S10 ma podobny tryb, ale nie da się go wymusić ręcznie. W teorii ma się aktywować automatycznie, ale w moim przypadku podczas — nazwijmy to — normalnego fotografowania nie włączył się ani razu. Tryb nocny aktywowany jest w zasadzie tylko w niemal kompletnej ciemności, gdy i tak ciężko o dobre rezultaty.

Niedoróbki w oprogramowaniu mają jednak to do siebie, że można je naprawić.

Samsung ma wprowadzić do Galaxy S10 tryb nocny z prawdziwego zdarzenia

Informacji na ten temat dostarcza Ice Universe, który już niejednokrotnie udowodnił, że ma dobre źródła powiązane z Samsungiem. Według niego tryb nocny w Galaxy S10 ma zostać całkowicie przeprojektowany:

  • po pierwsze - ma być dostępny w menu aparatu jako osobny tryb, który będzie można włączyć ręcznie w każdej chwili;
  • po drugie - udoskonalone mają zostać same algorytmy odpowiadające za łączenie i przetwarzanie zdjęć.

Proces aktualizacyjny ma ruszyć jeszcze w kwietniu lub w maju. W przypadku niektórych rynków może się to jednak przedłużyć o kilka tygodni.

Które modele dostaną aktualizację? Prawdopodobnie komplet: S10, S10+ i S10e. Wszystkie mają bowiem dokładnie ten sam aparat główny i te same funkcje.

Szkoda, że Samsung nie zadbał o to, by Galaxy S10 zachwycał zdjęciami nocnymi już od dnia premiery, ale lepiej późno niż wcale.

Możliwe, że udoskonaleń Galaxy S10 będzie więcej

Już w marcu szef chińskiego oddziału Samsunga zdradził podczas rozmowy z mediami, że firma rozważa dodanie do S10 dwóch funkcji. Jedną miał być właśnie udoskonalony tryb nocny, a drugą szybsze ładowanie 25 W.

Obecnie S10, S10+ i S10e obsługują ładowarki 15 W. Moc 25 W zarezerwowana jest dla najmocniejszego Galaxy S10 5G oraz... Galaxy A70 i Galaxy A80, czyli telefonów z wyższej średniej półki cenowej. Jest więc szansa na to, że szybsze ładowanie trafi w końcu do kompletu flagowców.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)