Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest szansa, że Galaxy S10 będzie robił lepsze zdjęcia w nocy

Samsung nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jest szansa, że Galaxy S10 będzie robił lepsze zdjęcia w nocy
Miron Nurski

12.04.2019 10:40, aktual.: 13.04.2019 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobre wieści dla użytkowników Galaxy S10. Mimo że od premiery minęło już kilka tygodni, Samsung ponoć nie przestał pracować nad aparatem swoich flagowców.

Galaxy S10 robi naprawdę fantastyczne zdjęcia w dzień, sprawa wygląda gorzej w nocy. S-dziesiątka nie ma nawet startu do Pixela 3 czy Huaweia P30 Pro.

Na szczęście nie jest to wina sprzętu, bo ten jest przyzwoity. Problem stanowi niedostatecznie dopracowane oprogramowanie. W moim teście Galaxy S10 pisałem:

Huawei ma mocną przewagę w postaci specjalnego [url=https://komorkomania.pl/36468,night-sight-pixel]trybu nocnego[/url], który odpowiada za robienie kilku zdjęć jedno po drugim i sklejanie ich w jedną całość w celu poprawy jakości. Galaxy S10 ma podobny tryb, ale nie da się go wymusić ręcznie. W teorii ma się aktywować automatycznie, ale w moim przypadku podczas — nazwijmy to — normalnego fotografowania nie włączył się ani razu. Tryb nocny aktywowany jest w zasadzie tylko w niemal kompletnej ciemności, gdy i tak ciężko o dobre rezultaty.

Niedoróbki w oprogramowaniu mają jednak to do siebie, że można je naprawić.

Samsung ma wprowadzić do Galaxy S10 tryb nocny z prawdziwego zdarzenia

Informacji na ten temat dostarcza Ice Universe, który już niejednokrotnie udowodnił, że ma dobre źródła powiązane z Samsungiem. Według niego tryb nocny w Galaxy S10 ma zostać całkowicie przeprojektowany:

  • po pierwsze - ma być dostępny w menu aparatu jako osobny tryb, który będzie można włączyć ręcznie w każdej chwili;
  • po drugie - udoskonalone mają zostać same algorytmy odpowiadające za łączenie i przetwarzanie zdjęć.

Proces aktualizacyjny ma ruszyć jeszcze w kwietniu lub w maju. W przypadku niektórych rynków może się to jednak przedłużyć o kilka tygodni.

Które modele dostaną aktualizację? Prawdopodobnie komplet: S10, S10+ i S10e. Wszystkie mają bowiem dokładnie ten sam aparat główny i te same funkcje.

Szkoda, że Samsung nie zadbał o to, by Galaxy S10 zachwycał zdjęciami nocnymi już od dnia premiery, ale lepiej późno niż wcale.

Możliwe, że udoskonaleń Galaxy S10 będzie więcej

Już w marcu szef chińskiego oddziału Samsunga zdradził podczas rozmowy z mediami, że firma rozważa dodanie do S10 dwóch funkcji. Jedną miał być właśnie udoskonalony tryb nocny, a drugą szybsze ładowanie 25 W.

Obecnie S10, S10+ i S10e obsługują ładowarki 15 W. Moc 25 W zarezerwowana jest dla najmocniejszego Galaxy S10 5G oraz... Galaxy A70 i Galaxy A80, czyli telefonów z wyższej średniej półki cenowej. Jest więc szansa na to, że szybsze ładowanie trafi w końcu do kompletu flagowców.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)