Klienci czekali na to od lat. Bank Millenium wprowadza Google Pay

Klienci czekali na to od lat. Bank Millenium wprowadza Google Pay

Google Pay już w Banku Millenium (Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Google Pay już w Banku Millenium (Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Miron Nurski
28.06.2023 21:50

Płatności zbliżeniowe Google Pay wkrótce będą obchodzić w Polsce swoje 7. urodziny. Bank Millenium uznał, że najwyższa pora dołączyć do zabawy.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że wspomniany bank bynajmniej nie jest na bakier z nowinkami technologicznymi. Gdy w 2016 roku Google wprowadzał do Polski usługę znaną wówczas jako Android Pay, Millenium wdrożył autorskie płatności HCE. W 2019 dodał z kolei obsługę Apple Pay, a w 2021 znalazł się na liście pierwszych banków wdrażających zbliżeniowego Blika.

Co prawda Millenium zintegrował się z Google Pay już w listopadzie 2021, ale usługa zarezerwowana była dla klientów biznesowych. Ograniczenie wreszcie zostało jednak zniesione.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Google Pay w Banku Millenium

Co ciekawe, wprowadzenie długo oczekiwanej funkcji nie jest szeroko komunikowane, bo biuro prasowe i profile Banku Millenium w mediach społecznościowych milczą. Możliwość podpięcia karty do Google Pay odnotowali klienci banku.

Choć w Millenium płacić telefonem można nie od dziś, Google Pay ma kilka przewag nad innymi płatnościami. Mowa przede wszystkim o możliwości wygodnego przeglądania historii zakupów w Portfelu Google, integracji z wieloma popularnymi aplikacjami i stronami internetowymi oraz kompatybilności z zegarkami z Wear OS.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)