LG G8 ThinQ: producent uchyla rąbka tajemnicy. Tymczasem do Polski trafia V40 z... telewizorem gratis

LG G8 ThinQ: producent uchyla rąbka tajemnicy. Tymczasem do Polski trafia V40 z... telewizorem gratis

LG szykuje odpowiedź na Face ID Apple'a
LG szykuje odpowiedź na Face ID Apple'a
Miron Nurski
08.02.2019 08:40, aktualizacja: 08.02.2019 09:40

Podczas gdy LG podgrzewa już atmosferę przed premierą nowego flagowca, na polski rynek trafia model zaprezentowany przeszło cztery miesiące temu.

LG potwierdziło oficjalnie, że nowy reprezentant serii G zostanie zaprezentowany podczas targów MWC 2019, które startują już 25 lutego. Koreańczycy przyzwyczaili nas do tego, że jeszcze przed prezentacją swoich flagowców powoli odsłaniają karty i nie inaczej jest w tym przypadku.

LG G8 ThinQ z przednim aparatem ToF

Firma pochwaliła się współpracą z Infineonen - niemieckim producentem podzespołów. LG G8 ThinQ zostanie wyposażony w opracowany przez niego sensor REAL3.

Pod tą nazwą kryje się sensor aparatu typu ToF (Time-of-Flight), odpowiadający za skanowanie przestrzeni w trzech wymiarach. Jednostka przechwytuje światło podczerwone odbijane od obiektów, dzięki czemu ma się cechować wysoką dokładnością w każdych warunkach oświetleniowych oraz niskim poborem energii.

Sensor REAL3, który trafi do LG G8 ThinQ
Sensor REAL3, który trafi do LG G8 ThinQ

Infineon wylicza przykładowe zastosowania sensora REAL3:

  • rozpoznawanie twarzy;
  • lepsze działanie aplikacji rozszerzonej rzeczywistości;
  • wykrywanie gestów;
  • dokładniejsze wykrywanie głębi w trybie portretowym.

REAL3 w LG G8 ThinQ będzie więc odpowiedzią na sensor TrueDepth Apple'a. Smartfon niemal na pewno będzie miał funkcję podobną do Face ID, której - w przeciwieństwie do rozwiązania bazującego na zwykłym aparacie - nie da się oszukać zdjęciem. Można też oczekiwać funkcji rozmywania tła podczas robienia selfie.

Ciekawie wygląda to w kontekście wcześniejszych zapowiedzi

"Goodbye touch" to slogan zapowiadający nadchodzącą premierę. Spekulowano, że LG G8 ThinQ może dostać ekran wykrywający palce zawieszone nad jego powierzchnią, ale mogło chodzić o sensor ToF.

Gdy Infineon prezentował swoją technologię w 2017 roku, chwalił się, że dzięki dokładnemu pomiarowi odległości obiektów od aparatu, REAL3 jest w stanie precyzyjnie wykrywać gesty.

Potencjał drzemiący w tym rozwiązaniu jest ogromny, co udowodniło vivo. Firma przed kilkoma miesiącami prezentowała chociażby wykorzystujące sensor ToF gry ruchowe.

Jeśli LG mądrze wykorzysta ten sensor, G8 ThinQ może zyskać mocną kartę przetargową.

Tymczasem do Polski trafia LG V40 ThinQ z telewizorem w prezencie

Rodzimy oddział firmy zapowiedział, że LG V40 ThinQ będzie dostępny od 8 lutego w sklepach internetowych sieci Orange i Play. Cena bez abonamentu to 3799 zł.

Przypominam, że mowa o telefonie zaprezentowanym na początku października ubiegłego roku. Strach myśleć, kiedy w naszym kraju pojawi się G8...

Na otarcie łez producent dorzuca jednak do promocyjnego zestawu 49-calowy telewizor 49UK6300 z matrycą 4K i HDR-em. Jego cena na wolnym rynku to ok. 1550 zł.

Do LG V40 ThinQ producent dorzuca telewizor
Do LG V40 ThinQ producent dorzuca telewizor

3799 zł za telefon z górnej półki i przyzwoity telewizor to nie taka zła oferta. Szkoda tylko, że LG kazało tak długo czekać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)