LG G8s ThinQ wchodzi do sprzedaży. Czym różni się od zwykłej wersji flagowca?

Koreańczycy oficjalnie poinformowali o wprowadzeniu modelu LG G8s, który jest alternatywną wersją flagowego G8 ThinQ. Czym różnią się oba warianty?

LG G8s ThinQ
LG G8s ThinQ
Mateusz Żołyniak

02.07.2019 | aktual.: 02.07.2019 15:26

LG G8s ThinQ został zapowiedziany na targach MWC 2019 w Barcelonie razem z G8 ThinQ i V50 ThinQ 5G, które już wcześniej trafiły do sprzedaży na wybranych rynkach. Użytkownikom dość długo przyszło poczekać na pojawienie się ostatniego urządzenia. Teraz jednak firma LG oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu G8s ThinQ na rynek.

LG G8s ThinQ z trzema aparatami

Alternatywny wariant flagowca LG wyróżniać ma się przede wszystkim potrójnym aparatem głównym oraz zmodyfikowanym przednim aparatem, co pociągnęło za sobą pewne zmiany we wzornictwie. G8s ThinQ ma nieco większe wcięcie oraz o wiele większy moduł aparatu z tyłu.

LG G8s ThinQ
LG G8s ThinQ

Potrójny moduł złożony został z:

  • głównego sensora 12 Mpix (piksele wielkości 1,4 mikrona) ze standardową optyką o jasności f/1,8 (78 stopni);
  • dodatkowego sensora 13 Mpix (piksele wielkości 1 mikrona) z szerokokątną optyką o jasności f/2,4 (137 stopni);
  • dodatkowego sensora 13 Mpix (piksele wielkości 1 mikrona) z teleobiektywem o jasności f/2,6 (48 stopni).

Aparat ten wykorzystuje system ostrzenia oparty na laserowym pomiarze i metodzie detekcji fazy (PDAF), a do tego wspierany jest przez szereg dodatków znanych ze zwykłego G8 ThinQ. Aparat nie będzie radził sobie tak dobrze w gorszych warunkach, jak podwójny moduł z flagowca, ale ma dodatkowo teleobiektyw wykorzystywany przez zdjęciach portretowych.

LG G8s ThinQ
LG G8s ThinQ

Firma LG wykorzystała ten sam przedni aparat 8 Mpix, ale jest on wspierany nie przez sensor 5 Mpix, a czujnik ToF 3D, który określany jest mianem Z Camera. Na rozwiązaniu tym bazuje tak funkcja rozpoznawania twarzy (Face Unlock), jak i autorski system autoryzacji Hand ID i funkcja wykrywania gestów (Air Motion).

LG G8s ThinQ i G8 ThinQ: są też inne różnice

Wariant "s" flagowca LG wyposażony został w nieco inny ekran. Jest to 6,2-calowy panel P-OLED o rozdzielczości FullHD+, czyli 2248 x 1080 pikseli (6,1 cala i QuadHD+ w G8 ThinQ). Tym razem nie pojawiła się technologia Crystal Sound OLED, a tradycyjny głośnik do rozmów (może działać w trybie stereo z tym umieszczonym na dolnej krawędzi).

LG G8s ThinQ
LG G8s ThinQ

Ramka wykonana jest z metalu, a z przodu i z tyłu można znaleźć warstwy Gorilla Glass o wyprofilowany krawędziach (2,5D). Wodoszczelna (norma IP68) obudowa spełnia normę MIL-STD 810G i ma tradycyjne gniazdo Jack 3,5 mm (z LG Quad DAC). W jej wnętrzu można znaleźć jednak baterię 3550 mAh, a nie 3500 mAh, a podstawowy wariant wyposażony jest w 64 GB, a nie 128 GB pamięci wbudowanej.

Poniżej porównanie specyfikacji obu wersji flagowca LG:

LG G8s ThinQ
ProducentLG
Model procesoraQualcomm Snapdragon 855
SegmentSmartfon flagowy
System operacyjnyAndroid 9
Przekątna ekranu6.2″
Rozdzielczość ekranu2248 x 1080
Maksymalna pamięć operacyjna6 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna128 GB
Rozdzielczość matrycy12 Mpix
Pojemność akumulatora3550 mAh
Przejdź do pełnej specyfikacji

Co z dostępnością LG G8s ThinQ w Polsce?

Firma LG zapowiedziała, że G8s ThinQ niebawem pojawi się w sprzedaży globalnej. Będzie on dostępny w Europie, ale szczegóły związane z wprowadzaniem do poszczególnych krajów mają być zdradzane przez lokalne oddziały giganta. Jego cena oscylować ma w okolicach 769 euro, co daje jakieś 3260 zł.

Urządzenie pojawiło się na polskiej stronie firmy LG, więc niebawem trafi zapewne do sprzedaży na naszym rynku. Nie liczyłbym za bardzo na konkurencyjną wyceną. LG już wiele razy pokazało, że nie potrafi rozsądnie wyceniać smartfonów wprowadzanych z dużym opóźnieniem, ale można spodziewać się niezłych dodatków w przedsprzedaży.

Pojawienie się w Polsce wariantu G8s ThinQ może oznaczać, że standardowy flagowiec z podwójnym aparatem i Crystal Sound OLED nie pojawi się w nadwiślańskich sklepach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)