O LG V20 wiadomo coraz więcej. Są wizualizacje

LG G5
LG G5
Miron Nurski

09.08.2016 14:48, aktual.: 07.09.2016 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Biorąc pod uwagę fakt, że LG V20 zostanie zaprezentowany już za kilka tygodni, LG wyjątkowo długo trzymało jego wygląd w tajemnicy. Nic nie może jednak trwać wiecznie.

@OnLeaks oraz Android Authority dotarli do plików CAD zdradzających design LG V20. Mowa o trójwymiarowych modelach, które otrzymują m.in. producenci akcesoriów, aby mogli idealnie dopasować obudowy czy folie do niezaprezentowanych jeszcze smartfonów.

Bazując na tych plikach przygotowano możliwie jak najbardziej realistyczne wizualizacje. Możemy się dzięki nim dowiedzieć, że LG V20 bardziej będzie przypominał model LG G5 niż bezpośredniego poprzednika, czyli LG V10.

Cóż, wygląda na to, że LG chce całkowicie zerwać ze starym językiem projektowania.

LG V20?
LG V20?© @OnLeaks @AndroidAuth
LG V20 będzie miał podwójny aparat główny!

Na tę wiadomość czekałem najbardziej. LG V10 też miał dwie sąsiadujące kamerki, ale na przednim panelu. W LG G5 natomiast dodatkowy aparat z szerokokątnym obiektywem pojawił się z tyłu.

Uwielbiam to rozwiązanie i cieszę się, że LG V20 najwidoczniej je odziedziczy. Gdybym miał bowiem wskazać jedną rzecz, której V-dziesiątce brakuje względem G-piątki, byłby to podwójny aparat.

Na froncie bez większych zmian - dwa ekrany pozostały na swoich miejscach

Nad wyświetlaczem głównym umieszczono wąski ekranik pomocniczy. W LG V10 jest on cały czas aktywny i wyświetla godzinę, datę, prognozę pogody i wskaźnik naładowania baterii.

LG V20?
LG V20?© @OnLeaks @AndroidAuth

Po wybudzeniu urządzenia na dodatkowym ekranie wyświetlane są skróty do ulubionych aplikacji, powiadomienia czy chociażby przycisk odpowiedzialne za kontrolowanie multimediów.

Drugi ekran w LG V10
Drugi ekran w LG V10

LG V20 będzie modułowy?

Co prawda wspomnianym "leakerom" nie udało się uzyskać takiej informacji, ale cała konstrukcja do złudzenia przypomina tę z LG G5, a dół wygląda na odczepiany.

LG V20?
LG V20?© @OnLeaks @AndroidAuth

Na jednej z krawędzi pojawił się ponadto tajemniczy przycisk. Może to być fizyczny spust migawki, ale G5 ma mniej więcej w tym miejscu klawisz umożliwiający odpięcie modułu.

Czy V20 będzie kompatybilny z modułami do G5?

Pliki CAD ujawniły, że wymiary LG V20 to 159,5 x 78,1 x 7,7 mm. W przypadku G5 jest to 149,4 x 73,9 x 7,7 mm. Różnica w szerokości obu smartfonów to zatem 4,2 mm. Trochę za dużo, aby idealnie dopasować moduł z mniejszego smartfona. Chyba że dół jest minimalnie węższy, czego na wizualizacjach nie widać.

Decyzja o wypuszczeniu topowego smartfona niekompatybilnego z modułami z flagowca byłaby jednak absurdalna, dlatego liczę na to, że projektanci jakoś problem związany z różnicą wymiarów obeszli.

Przypomnę jeszcze, że LG V20 został już oficjalnie zapowiedziany. Jego premiera odbędzie się 6 września w San Francisco.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)