LG X cam i X screen telefonami dla mas? Śmiem wątpić. Masy nie wiedzą, czego chcą

LG X cam i X screen telefonami dla mas? Śmiem wątpić. Masy nie wiedzą, czego chcą

Niezdecydowany mężczyzna
Niezdecydowany mężczyzna
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
28.02.2016 14:33, aktualizacja: 29.02.2016 21:47

LG X cam i X screen to telefony ze średniej półki, których pojedyncze cechy zaczerpnięto z topowych telefonów LG. W przypadku tego pierwszego jest to podwójny aparat znany z LG G5, drugi może się poszczycić podwójnym ekranem z V10. Fajne? Jak najbardziej, bo to prawdziwy powiew świeżości w tym segmencie. Obawiam się tylko, że cechy wyróżniające mogą się dla LG okazać marketingową kulą u nogi.

Janek przekonuje, że LG X cam i X screen to telefony skierowane do mas.

X cam i X screen zostały skrojone pod odbiorcę masowego. To w gruncie rzeczy dość proste telefony z elementami, wokół których można zbudować wdzięczną historię marketingową. Czy skradną serca entuzjastów? Nie sądzę. Entuzjaści pewnie chętnie poświęcą dodatkowy ekran czy obiektyw na rzecz szybszego układu czy dodatkowego RAM-u.

Ja widzę to zupełnie inaczej. Wyobraźmy sobie taką sytuację: jestem średnio zorientowanym w technologiach konsumentem, który wchodzi do salonu operatora. Rozmowa przebiega mniej więcej tak:

  • Dzień dobry. Właśnie kończy mi się umowa i rozglądam się za nowym telefonem. Chciałbym wydać X złotych. Co mi pan zaproponuje?
  • Mamy właśnie dwa nowe smartfony LG: X cam i X screen.
  • O, a czym się one różnią?
  • Ten pierwszy ma taki fajny aparat z LG G5, a drugi taki fajny ekran z LG V10.

W tym momencie prawdopodobnie zapaliłaby mi się w głowie lampka: zaraz zaraz, jeśli ten pierwszy według LG ma fajny aparat to znaczy, że ten drugi ma niefajny aparat? Oczywiście sprzedawca może mnie naprowadzić i dopytać o jedną cechę flagowców, na której zależy mi najbardziej. Sprawy nie ułatwia jednak fakt, że "ekranowy" X screen ma ekran (720p) o niższej rozdzielczości niż X cam (1080p), a "aparatowy" X cam ma przednią kamerkę (5 Mpix) o rozdzielczości niższej niż X screen (8 Mpix). Tymczasem półka w salonie ugina się od smartfonów, które - według producentów - są fajne pod każdym względem...

LG X cam i X screen
LG X cam i X screen

A wkrótce wybór będzie jeszcze trudniejszy

W informacji prasowej LG podkreśla, że X cam i X screen to "pierwsze dwa modele z serii X". @evleaks twierdzi, że na horyzoncie widać już smartfony X max, X speed, X style oraz X power.

Mogę się tylko domyślać że pierwszy będzie miał duży ekran, drugi wydajne podzespoły, trzeci niezły design, a czwarty dużą baterię. Nie wiem, czy masom łatwo będzie zdefiniować, która cecha jest dla nich priorytetowa.

To mogą być niezłe telefony, ale dla garstki ludzi, którzy wiedzą czego chcą

Miałem okazję pobawić się modelami X cam i X screen i wygląda na to, że będą to fajne, wyróżniające się z tłumu urządzenia. Nie zgodzę się jednak z Jankiem, że są one skrojone pod masy. Masy nie wiedzą, czego chcą i nie lubią mieć zbyt dużego wyboru. Gdyby było inaczej, Apple co roku nie wprowadzałby do swojej oferty dwóch iPhone'ów, tylko 20.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)