LG X skin i LG X5 oficjalnie. Co się stało z tą serią?

Strona głównaLG X skin i LG X5 oficjalnie. Co się stało z tą serią?
05.07.2016 14:16
LG X skin i LG X5 oficjalnie. Co się stało z tą serią?

Najpierw były modele LG X cam oraz X screen. Później dołączyły do nich X power, X mach, X style i X max. Teraz "wyspecjalizowana" rodzina LG X została rozszerzona o kolejne dwa smartfony: X skin oraz X5.

Zacznijmy od LG X skin.

LG X skin
LG X skin

Co jest jego cechą wyróżniającą? Producent chwali się przede wszystkim smukłą konstrukcją, ale ten argument jest dość naciągany. Obudowa mierzy bowiem 6,9 mm grubości, czyli dokładnie tyle samo, co w przypadku modelu X cam.

Kolejna nowość to X5.

LG X5
LG X5

Cechy szczególne? W zasadzie brak. Producent jakoś specjalnie się zresztą z tym nie kryje; LG X5 to pierwszy smartfon z tej serii, który w swojej nazwie nie ma słowa wskazującego na jego największy atut.

Póki co oba smartfony zostały zapowiedziane tylko w Korei Południowej.

Z linią LG X dzieje się coś niedobrego

Początkowo seria miała obejmować niedrogie telefony, które w jakichś aspektach dorównują topowym smartfonom. I tak też było: X cam ma podwójny aparat podobny do tego z LG G5, a X screen - podobnie jak LG V10 - ma dwa ekrany.

Kolejne modele robione są bez pomysłu i na tle konkurencji nie wyróżniają się niczym szczególnym. A nie musi tak być. Ta seria aż się prosi o stworzenie średniaka obsługującego moduły z LG G5. Może dwa urządzenia wspierające ten standard zmobilizowałoby twórców akcesoriów do tworzenia własnych dodatków. Od premiery G-piątki minęło już parę miesięcy, a nowych modułów ani widu, ani słychu.

Fajnie byłoby też zobaczyć niedrogiego smartfona o muzycznych aspiracjach. Nie każdy meloman potrzebuje, aby w parze z dobrą jakością odtwarzanego dźwięku szedł ekran 8K, 20-rdzeniowy procesor i 16 GB RAM-u. Kolejny pomysł - tańszy odpowiednik LG G Flex2 z wygiętym ekranem.

Drogie LG, masz na swoim koncie masę fajnych pomysłów, które można by przemycić do linii X. Stać cię na więcej niż na walkę na milimetry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)