Co znajdziemy we wnętrzu iPhone'a 8? Są nowe wieści

Co znajdziemy we wnętrzu iPhone'a 8? Są nowe wieści

Koncept nowego iPhone'a
Koncept nowego iPhone'a
Źródło zdjęć: © behance/Marek Weidlich
Mateusz Żołyniak
13.05.2017 11:28, aktualizacja: 13.05.2017 13:28

Plotki na temat nowego iPhone'a koncentrują się dookoła jego wyglądu. Ważne jest jednak również to, co znajdzie się we wnętrzu nadchodzącej nowości Apple'a.

TSMC już zabrał się za produkcję układu Apple A11

Zacznę od nowego układu głównego, który ma być mózgiem iPhone'a 8. Serwis DigiTimes donosi, że TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) rozpoczął już produkcję jednostki Apple A11. Układ - tak, jak Snapdragon 835 i Exynos 8895 - będzie wykonany w procesie litograficznym 10 nm.

Nowa technologia według TSMC może przełożyć się na wzrost wydajności na poziomie 20 proc., przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię nawet o 40 proc. Czy tak rzeczywiście będzie?

Apple na prezentacji nowego iPhone'a z pewnością poświęci chwilę na temat jego wydajności i wtedy też dowiemy się, jak wypada na tle poprzedników. Teraz można być pewnym, że nowe rozwiązanie będzie podobne do A10 Fusion, a więc ma mieć dwa wydajne rdzenie i dwie energooszczędne jednostki.

Pewne jest też to, że TSMC czeka sporo pracy. Tajwańczycy do końca roku mają dostarczyć aż 100 mln układów dla nowych iPhone'ów. Podobnie sprawy wyglądają w przypadku LG Innotek.

LG Innotek dostarczy nowe przednie kamerki

Oddział LG, który zajmuje się m.in. produkcją sensorów, współpracuje z firmą z Cupertino nie od dziś. To on odpowiada za moduł podwójnego aparatu w iPhonie 7 Plus. Teraz Koreańczycy dostarczyć również przednią kamerkę. Serwis The Investor wskazuje, że firma wyłożyła prawie 240 mln dolarów na rozwój linii produkcyjnych, aby sprostać oczekiwaniom Apple'a.

LG Innotek ma razem z Amerykanami przygotować przednią kamerkę, która będzie wykorzystywana do rozpoznawania twarzy. Przygotowywane przez firmy rozwiązanie ma umożliwiać tworzenie trójwymiarowego skanu, którego nie da się oszukać fotografiami. Funkcja ta w iPhonie 8 ma służyć m.in. jako alternatywne zabezpieczenie biometryczne.

Dane te pokrywają się z wcześniejszymi plotkami o kamerce przechwytującej skan 3D twarzy. Można spodziewać się do tego, że w opracowywaniu funkcji wykorzystane zostaną technologie wykupionej niedawno przez Apple'a firmy RealFace, ale szczegóły na temat nowego rozwiązania poznamy zapewne dopiero na prezentacji nowego iPhone'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)