Xiaomi Mi MIX to dopiero początek. Bezramkowy smartfon Meizu będzie jeszcze lepszy?

Xiaomi Mi MIX to dopiero początek. Bezramkowy smartfon Meizu będzie jeszcze lepszy?

Wkrótce do Xiaomi Mi MIX dołączy bezramkowy smartfon Meizu?
Wkrótce do Xiaomi Mi MIX dołączy bezramkowy smartfon Meizu?
Mateusz Żołyniak
06.11.2016 14:57, aktualizacja: 06.11.2016 15:57

Kolejnym producentem, który pójdzie śladami Xiaomi i zaprezentuje smartfona z ekranem wypełniającym prawie cały przedni panel, może być Meizu. Informacje z Chin sugerują, że nowość firmy zobaczymy jeszcze w tym roku.

Meizu nie chce być gorsze niż Xiaomi

Chińczycy niedawno zaprezentowali Meizu M5, który ma kilka - różniących się właściwościami - wariantów obudów, i Meizu Pro 6s, ulepszonego flagowca z nowym aparatem i większą baterią. Nowości te nie powalają, gdy popatrzy się na to, co ostatnio pokazały firmy Xiaomi czy Huaweia.

Meizu jest zapewne tego świadome i pracuje już nad ciekawszymi propozycjami. Sugerują to informacje, które pojawiły się na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo. Wskazują one, że firma z Państwa Środka wkrótce zaprezentują smartfona bardzo podobnego do bezramkowego Xiaomi Mi MIX.

Meizu ma zaprezentować bezramkowego smartfona na konferencji 24 grudnia
Meizu ma zaprezentować bezramkowego smartfona na konferencji 24 grudnia© @KJuma (Weibo)

Urządzenie Meizu ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku - na specjalnej konferencji, która zorganizowana zostanie... 24 grudnia. Czym charakteryzować ma się ten bezramkowy smartfon?

Bezramkowy smartfon Meizu może być świetny

Na razie nie jest znana ani nazwa nowości chińskiej firmy, ani jej specyfikacja techniczna. Rendery, które mają przedstawiać urządzenie, sugerują jednak trzy rzeczy. Po pierwsze - nadchodzący smartfon Meizu może wyglądać świetnie.

Tak wyglądać ma bezramkowy smartfon Meizu
Tak wyglądać ma bezramkowy smartfon Meizu© @KJuma (Weibo)

Widoczny powyżej sprzęt ma kanciastą konstrukcję, która jest całkiem elegancka. Największe wrażenie robi jednak wyświetlacz, który wypełnia całą powierzchnię przedniego panelu - widoczna jest jedynie osłona ochronna ekranu i metalowa ramka. Nie ma tu ani przycisków funkcyjnych, ani nawet kamerki do zdjęć selfie.

Sprzęt Meizu może cechować się więc wyższym stosunkiem wielkości ekranu do wielkości przedniego panelu niż Mi MIX. Firma Xiaomi chwali się, że udało jej się osiągnąć próg 91,3 proc., ale w rzeczywistości jej on nieco mniejszy i wynosi 84,16 proc. Model Meizu pod tym względem powinien być jeszcze lepszy.

Xiaomi Mi MIX
Xiaomi Mi MIX

Chińczycy mają ponadto postawić na skaner linii papilarnych, który umieszczony będzie pod ekranem. Umożliwiające to technologie są już dostępne, więc pora, aby producenci zaczęli je wykorzystywać.

Czy w plotkach tkwi ziarenko prawdy?

To, że inżynierowie Meizu pracuje nad własną wizją bezramkowego smartfona jest całkiem prawdopodobne. W przyszłym roku na rynku prawdopodobnie pojawi się wiele rozwiązań podobnych do Xiaomi Mi MIX, w tym produkty gigantów, jak Samsung czy Apple.

Powyższe plotki wydają się jednak wymysłem jednego z fanów chińskiej marki. Sprzęt na powyższych grafikach jest nienaturalnie rozciągnięty i wygląda jakby został złożony z dwóch Aquosów Crystal Sharpa (złączone powyżej dolnej ramki). Ciężko do tego wyobrazić sobie, że Meizu zrezygnuje z przedniej kamerki. Nie wspominając nawet o tym, że premiera 24 grudnia byłaby czymś dziwnym.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)