Meizu wchodzi na Polski rynek. Teraz (podobno) na serio

Meizu wchodzi na Polski rynek. Teraz (podobno) na serio

Meizu Pro 7
Meizu Pro 7
Mateusz Żołyniak
22.05.2018 11:07, aktualizacja: 22.05.2018 20:15

"Smartfony Meizu wracają do sprzedaży w Polsce!" - podobne zapowiedzi pojawiły się już osiem miesięcy temu, ale tym razem za dystrybucję sprzętu chińskiej firmy odpowiadać ma Maxcom. Jakie są plany dystrybutora?

Maxcom zabrał się za dystrybucję sprzętu Meizu

Firmę Meizu, która przygodę na rynku zaczynała od niedrogich, a przy tym całkiem zaawansowanych odtwarzaczy MP3 (oraz klonów pierwszych iPhone'ów), darzę sporą sympatią, więc ucieszyłem się, gdy kilka lat temu jej smartfony trafiły oficjalnie do Polski.

Mimo tego jednak, że niektóre cieszyły się pewną popularnością, Chińczycy wycofali się dość szybko z naszego rynku. Na początku drugiej połowy 2017 roku z pomocą przyszła im Nelro Data, która postanowiła zająć się dystrybucją sprzętu Meizu. Wiele z tego nie wyszło, a sytuację wykorzystała firma Maxcom.

Dystrybutor na początku 2018 roku zapowiedział, że będzie sprzedawał sprzęt Meizu, a teraz przedstawił konkrety z tym związane. Wskazują one, że firma wciągu dwunastu najbliższych miesięcy liczy na sprzedaż 100 tys. telefonów chińskiej firmy.

Meizu M6S
Meizu M6S

W późniejszym czasie wyniki mają być lepsze, w czym pomóc ma rozszerzenie sieci dystrybucji. Maxcom już teraz snuje poważne plany z wprowadzeniem modeli Meizu do ofert polskich operatorów. Pozostaje pytanie: o jakie urządzenia dokładnie chodzi?

Wybrane smartfony Meizu są już dostępne w sprzedaży, ale wkrótce dołączyć mają do nich kolejne urządzenia

Sprzęt Meizu już od jakiegoś czasu pojawiał się w wybranych sklepach. Maxcom postanowił jasno doprecyzować, że pierwsze modele dostępne w oficjalnej polskiej dystrybucji to:

Meizu M6 i 7 Pro to urządzenia z ubiegłego roku, a do tego drugi z modeli dostępny jest jedynie w podstawowej wersji (brak mocniejszego wariantu Plus), ale M6S to dość świeża i całkiem obiecująca propozycja.

Maxcom już teraz zapowiada do tego, że w ciągu najbliższych miesięcy do sprzedaży trafią modele z linii Meizu 15

Meizu 15
Meizu 15

Na tym jednak nie koniec. W ciągu najbliższych tygodni wprowadzone mają zostać również akcesoria firmy, wśród których pojawią się z pewnością słuchawki Meizu (m.in. model Flow, który można określić mianem odpowiedzi chińskiej firmy na 1More Triple Driver).

Na szczegółowe cenniki trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Po cichu kibicuję Maxcomowi, ponieważ modele Meizu mogą być ciekawą alternatywą dla tańszych smartfonów Xiaomi czy Honora, a konkurencji nigdy za wiele.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)