Zapamiętaj to oznaczenie. Dzięki niemu wybór odpowiedniej karty pamięci do smartfona będzie znacznie łatwiejszy

Prawo autorskie: pakete / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: pakete / 123RF Zdjęcie Seryjne
Miron Nurski

23.11.2016 10:02, aktual.: 23.11.2016 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawiasz się, czy konkretna karta pamięci będzie odpowiednia dla swojego smartfona? Pojawiło się nowe oznaczenie, które znacznie ułatwi Ci wybór.

SD Association wprowadza oznaczenie App Performance Class

Organizacja czuwająca nad rozwojem standardu SD przygotowała nowy symbol, którego obecność będzie oznaczać, że dana karta pamięci nadaje się do instalowania na niej aplikacji.

Jak zapewne wiecie, karta microSD karcie microSD nierówna, a ilość pamięci to niejedyne kryterium, którym należy się kierować przy wyborze. Jeśli karta pamięci nie jest wystarczająco szybka, posłuży do przechowywania zdjęć czy filmów, ale przy próbie odpalenia z niej apki może zauważalnie spowolnić telefon.

Zapamiętaj ten symbol

Nowe oznaczenie składa się z litery A oraz cyfry odzwierciedlającej klasę wydajności. Przygotowano dwie wersje symbolu - producenci kart pamięci mogą stosować samo oznaczenie "AX" lub dorzucić napis "App Performance".

Obraz

Oznaczenia pojawią się na samych kartach microSD oraz z pewnością będą mocno eksponowane na opakowaniach. Niewykluczone, że zgodność z konkretnym standardem A będzie komunikowana także przez producentów smartfonów.

Oto minimalne wymagania dla klasy A1:

  • odczyt 1500 IOPS (liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę);
  • zapis 500 IOPS;
  • prędkość przesyłu danych 10 MB/s.

Na razie zdefiniowana tylko jedną klasę wydajności - A1. Wraz z ewolucją kart microSD pojawiać się będą jednak wyższe standardy.

Powodem pojawienia się nowego oznaczenia jest Android 6.0 Marshmallow

W tej wersji Androida Google wprowadził możliwość scalenia karty microSD z pamięcią wewnętrzną, co pozwala instalować na karcie gry i aplikacje. Z wersji Marshmallow lub nowszej korzysta obecnie co czwarty użytkownik Androida, co daje sporą liczbę osób potencjalnie zainteresowanych wyborem odpowiedniej karty.

Niestety wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że zbyt wolna karta może zauważalnie obniżyć wydajność smartfona czy tabletu. Oznaczenie A będzie więc sporym ułatwieniem.

How to Run Apps on Android or Windows Smartphones Directly from a microSD Memory Card

Pierwsze karty z nowymi oznaczeniami powinny pojawić się już wkrótce, ale zapewne minie jeszcze trochę czasu, zanim z rynku znikną zapasy magazynowe bez nowych oznaczeń.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)