Microsoft Universal Mobile Keyboard wchodzi na polski rynek. Ile kosztuje uniwersalna klawiatura Microsotu?

Microsoft Universal Mobile Keyboard wchodzi na polski rynek. Ile kosztuje uniwersalna klawiatura Microsotu?

Microsoft Universal Mobile Keyboard
Microsoft Universal Mobile Keyboard
Miron Nurski
20.02.2015 13:42, aktualizacja: 20.02.2015 14:42

Już na początku przyszłego tygodnia nad Wisłą pojawi się nowe akcesorium Microsotu, z którego skorzystają nie tylko użytkownicy sprzętu z Windowsem, ale i - być może przede wszystkim - osoby korzystające z iPadów i tabletów z Androidem.

Gigant z Redmond zdał już sobie sprawę, że walcząc ze swoimi konkurentami na rynku mobilnym nie jest w stanie wycisnąć z tej walki tyle, ile by chciał. Windows Phone, który swój debiut miał w 2010 roku, wciąż ma marginalny udział na rynku, a tablety z desktopowym Windowsem, choć funkcjonalnie na tle konkurencji prezentują się najlepiej, nie są w stanie zagrozić iPadowi czy tabletom z Androidem (głównie tanim). Dlatego też Microsoft postanowił wycisnąć ile się da z produktów konkurencji.

Był już Office na iPada czy odświeżony Outlook podbijający sklepy App Store i Google Play. W ubiegłym tygodni pojawiły się natomiast plotki, jakoby usługami Microsoftu miał zostać nafaszerowany Galaxy S6. Software już zatem mamy, więc pora na akcesoria.

Microsoft Universal Mobile Keyboard
Microsoft Universal Mobile Keyboard

Universal Mobile Keyboard to nowa klawiatura, której najważniejszą cechą jest kompatybilność z Windowsem (8 lub wyższym), Androidem (4.0 lub wyższym) oraz iOS-em (6 lub wyższym). Co ciekawe, faktycznie można ją połączyć z trzema totalnie różnymi urządzeniami i przełączać się między nimi za pomocą wbudowanego przycisku.

Microsoft przekonuje, że naładowany do pełna akumulator ma zapewnić nawet 6 miesięcy pracy. Z kolei po całkowitym rozładowaniu wystarczyć ma 10-minutowe ładowanie, aby móc korzystać z klawiatury jeszcze przez 8 godzin.

Microsoft Universal Mobile Keyboard
Microsoft Universal Mobile Keyboard

Universal Mobile Keyboard wyląduje w sklepach 23 lutego w cenie 279 zł. Na tle konkurencyjnych rozwiązań nie ma więc tragedii, bo przygotowane z myślą o iPadzie klawiatury Logitecha kosztują 270-440 zł, przy czym nie są to akcesoria uniwersalne. Do mnie jednak tego typu akcesoria kompletnie nie trafiają, bo gdyby zależało mi na tablecie z klawiaturą, po prostu rozejrzałbym się za hybrydą.

Źródło: Informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)