Motorola pozwoli użytkownikom spersonalizować wygląd tabletu?

Motorola pozwoli użytkownikom spersonalizować wygląd tabletu?

Motorola pozwoli użytkownikom spersonalizować wygląd tabletu?
Miron Nurski
16.01.2014 11:07, aktualizacja: 16.01.2014 14:42

Jedną z najważniejszych cech Motoroli Moto X jest możliwość spersonalizowania jej obudowy za pomocą narzędzia Moto Maker. Zanosi się na to, że wkrótce w podobny sposób będzie można dostosować do własnych upodobań wygląd tabletu tego producenta.

Od premiery ostatniego tabletu Motoroli, czyli modelu Xoom 2, minęły już grubo ponad dwa lata. Nie oznacza to jednak, że firma zapomniała o tym rynku, choć nie da się ukryć, że priorytetem są dla niej smartfony, co zresztą sama otwarcie przyznaje.

Serwis Pocket-lint miał okazję porozmawiać z CEO amerykańskiego koncernu Dennisem Woodside'em. Zapytany o plany dotyczące tabletów, odpowiedział:

Dennis Woodside

Przyglądamy się tabletom. Wiele osób prosi nas o możliwość zbudowania własnego tabletu przy użyciu Moto Makera. Niewykluczone, że nadejdzie dzień, gdy zrobimy coś takiego, ale na razie największą szansą dla nas jest pięć miliardów ludzi bez smartfona.

Motorola przespała tabletową rewolucję i jej ewentualny powrót na ten rynek z pewnością nie byłby łatwy. Niemniej jednak oddanie w ręce użytkowników narzędzia pozwalającego na spersonalizowanie obudowy i wybór materiału, z którego zostanie ona wykonana (w tym drewna), mogłoby się okazać strzałem w dziesiątkę. Jak jednak pokazuje przykład Moto X-a, producent musiałby podejść ostrożnie do kwestii ceny urządzenia.

W zasadzie zaniedbanie rynku tabletów przez Motorolę powinno dziwić, gdyż firma miała mocno ułatwiony start i to jeszcze na długo przed przejęciem jej przez Google'a. To przecież Xoom jako pierwszy miał Androida 3.0 Honeycomb z tabletowym interfejsem. Ponadto urządzenie dostawało aktualizacje do kolejnych wersji systemu równie szybko jak Nexusy. Błogosławieństwo Google'a jednak nie wystarczyło, by Motorola uznała produkcję tabletów za opłacalną. Być może w przyszłości zmieni to Moto Maker.

Tak czy inaczej dla nas ewentualna premiera takiego urządzenia z pewnością i tak byłaby jedynie ciekawostką, gdyż europejscy konsumenci nie będą mogli personalizować nawet zapowiedzianego w końcu na Starym Kontynencie modelu Moto X.

Źródło: Pocket-lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)