To narzędzie pomaga spersonalizować interfejs smartfona. Pochwalcie się swoimi pulpitami

To narzędzie pomaga spersonalizować interfejs smartfona. Pochwalcie się swoimi pulpitami
Miron Nurski

13.03.2017 13:21, aktual.: 13.03.2017 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chciałbyś odpicować pulpit swojego smartfona z Androidem, ale nie masz pomysłu, jak to zrobić? Google przygotował narzędzie, które może cię zainspirować.

#myAndroid Taste Test, czyli androidowy gustomierz

Google stworzył specjalny quiz, którego celem jest zbadanie gustu użytkownika. Składa się on z pytań typu: "monochromatyczny czy kolorowy?", "jasny czy ciemny?", "fotorealizm czy rysunek?".

Obraz

Część pytań dotyczy sposobu użytkowania smartfona. Na telefonie grasz czy pracujesz? Chcesz mieć szybko dostęp do newsów, pogody czy muzyki? Odpowiedzi przygotowano w języku angielskim, ale są wymownie ilustrowane, więc nikt nie będzie miał problemów z przebrnięciem przez wszystkie pytania.

Po przebrnięciu przez wszystkie pytania wyświetla się lista polecanych aplikacji personalizacyjnych

W oparciu o gust polecane są:

  • tapeta
  • ikony
  • launcher
  • widget
  • klawiatura

Niestety jest kilka problemów. Pierwszy dotyczy tapety; #myAndroid Taste Test faktycznie proponuje konkretnie grafiki, ale kliknięcie w link przenosi zazwyczaj do aplikacji będącej agregatorem tysięcy tapet. Znalezienie tej konkretnej może być bardzo trudne.

Ostatni podpunkt można sobie natomiast odpuścić. Rozwiązałem quiz wielokrotnie na różne sposoby i bez względu na to, jak odpowiadałem, strona zawsze sugerowała zainstalowanie klawiatury Gboard. Niemniej jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, bo również moim zdaniem jest to najlepsza klawiatura na smartfony.

Traktowałbym to narzędzie raczej jako źródło inspiracji niż generator gotowych rozwiązań

Jestem prostym człowiekiem - albo tapeta mi się podoba, albo nie. Nie mam żadnych wymagań odnośnie kolorystyki, ułożenia poszczególnych elementów czy ich kształtu. Przez mój pulpit przewijają się różne grafiki; od czarno-białych zdjęć zwierząt, przez abstrakcyjne grafiki z geometrycznymi kształtami, aż po jednolite kolorowe tła. Wystarczy, że tapeta wpadnie mi w oko.

Niemniej polecam odpowiedzieć na pytania kilkakrotnie i to niekoniecznie zgodnie ze swoimi preferencjami. Może się okazać, że jakieś zestawienie tapety i ikon wpadnie wam w oko.

Polecę wam kilka aplikacji personalizacyjnych, których sam używam

Wprawdzie korzystam głównie z iPhone'a, który na zbyt dużą personalizację nie pozwala, ale mam kilka swoich ulubionych aplikacji na Androida.

Muzei to nie tyle tapeta, co aplikacja dbająca o to, by tapety zmieniały się same w określonych odstępach czasu. Kompatybilna jest ona z wtyczkami, które odpowiadają za dostęp do różnych źródeł zdjęć. Moja ulubiona wtyczka to 500 Firepaper, która pobiera zdjęcia z serwisu 500 px.

Muzei pozwala także dodać efekty rozmycia, szarości lub przyciemnienia, dzięki czemu wszystkie treści są czytelne nawet na tle bardo jaskrawych tapet.

Bezapelacyjnie mój ulubiony launcher na Androida. Wizualnie bardzo przypomina standardowe rozwiązanie z "czystej" wersji systemu, ale ma kilka fajnych nowości. Przede wszystkim obsługę gestów. Zaimplementowano nawet namiastkę technologii 3D Touch, która nie wymaga ekranu reagującego na siłę nacisku.

Prosty widget wyświetlający godzinę, datę i inne przydatne informacje, takie jak liczba nieprzeczytanych maili czy prognoza pogody.

Apka, która nakłada na wyświetlany obraz zaokrąglone narożniki. Dzięki temu ekran wygląda, jakby sam miał zaokrąglone rogi, co - moim zdaniem - bardzo ładnie wygląda.

Obraz

A tak wygląda mój pulpit

Obraz

Podzielcie się zrzutami ekranu swoich pulpitów

Napiszcie także, z jakich aplikacji personalizacyjnych korzystacie. Niech panel komentarzy stanie się dla nas wszystkich źródłem inspiracji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)