Na jakim układzie będą działać przyszłoroczne flagowce? Znamy już odpowiedź

Na jakim układzie będą działać przyszłoroczne flagowce? Znamy już odpowiedź

Procesor
Procesor
Źródło zdjęć: © depositphotos.com
Mateusz Żołyniak
24.07.2017 11:13, aktualizacja: 25.07.2017 16:39

To już praktycznie pewne. Nowym topowym układem, na jakim pracuje obecnie Qualcomm, będzie Snapdragon 845. Co o nim wiadomo już teraz?

Qualcomm szykuje Snapdragon 845

Qualcomm od jakiegoś walczy otwarcie z Apple'em, czego wynikiem jest m.in. wniosek złożony w USITC (Komisja Handlu Międzynarodowego USA) dotyczący zablokowania importu do Stanów Zjednoczonych tych modeli z linii iPhone, które naruszają patenty twórców układów Snapdragon. Firma zdradziła w nim nie tylko to, jakie rozwiązania bezprawnie wykorzystywać ma gigant z Cupertino.

Lista układów i modemu Qualcomma z rozwiązaniami, które bezprawnie wykorzystywać ma Apple
Lista układów i modemu Qualcomma z rozwiązaniami, które bezprawnie wykorzystywać ma Apple© Roland Quandt

Amerykanie w dokumentach zamieścili także informacje na temat układów, w których wykorzystywane są sporne patenty. Na liście znalazły się nazwy kodowe "sdm440" i "sdm845", więc jasne jest to, że Qualcomm opracował już chipsety Snapdragon 440 i Snapdragon 845. Kluczową nowością będzie oczywiście ten drugi, czyli następca Snapdragona 835.

Czym może wyróżniać się Snapdragon 845?

Najnowsze dane są dobitnym potwierdzeniem plotek, które pojawiają się od jakiegoś czasu. The Investor już w kwietniu informował, że Qualcomm nowy układ opracowuje we współpracy z Samsungiem. Raport wskazywał, że Koreańczycy mają wyprodukować go w procesie litograficznym 7 nm.

Zejście z 10 nm do 7 nm przełożyć ma się na wzrost wydajności o 25-35 proc. przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii. Współpraca Qualcomma i Samsunga wydaje się więcej niż prawdopodobna. Szczególnie, że gigant z Korei Południowej miał wydać ostatnio krocie na nowe linie produkcyjne, z których schodzi będą układy wykonane w procesie 7 nm.

Do jakich urządzeń trafi nowość Qualcomma?

Nie ma co oczywiście liczyć, że rozwiązania te pojawią się w tym roku. Ich masowa produkcja ma ruszyć w przyszłym roku. Jednymi z pierwszych smartfonów ze Snapdragonem 845 mogą być amerykańska wersja Galaxy S9 i LG G7. The Investor wskazuje, że LG nie będzie chciało, aby ich przyszłoroczny flagowiec odstawał pod względem układu od konkurencji.

Firma ma wykorzystać dobre stosunki z Qualcommem, dzięki czemu jako jedna z pierwszych wprowadzi na globalny rynek model na nowym Snapdragonie. Można spodziewać się jednak, że swoje nowości dość szybko pokażą także takie firmy jak Sony, HTC czy Xiaomi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)