Nexus 10 i Nexus 7 z 3G już w tym miesiącu?

Nexus 10 i Nexus 7 z 3G już w tym miesiącu?

Eric Schmidt | fot. theVerge.com
Eric Schmidt | fot. theVerge.com
Michał Brzeziński
22.10.2012 06:00, aktualizacja: 22.10.2012 08:00

Dwa dni temu pisałem, że Nexus 10 coraz śmielej daje o sobie znać, ale jego premiera miała się odbyć dopiero w przyszłym roku. Nowe informacje wskazują, że zobaczymy go już za nieco ponad tydzień wraz z Nexusem 7 wyposażonym w moduł 3G.

Jak wszyscy wiemy, 29 października Google organizuje konferencję. Jedno jest praktycznie pewne: zobaczymy nowego smartfona LG, prawdopodobnie nazwanego Nexus 4. Z nim powinna przyjść kolejna wersja Androida - 4.2. Tak to wyglądało do tej pory.

Według serwisu The Next Web ma być o wiele ciekawiej. 29 października zaprezentowany zostanie także Nexus 10, czyli 10,1-calowy tablet Samsunga z rozdzielczością 2560 x 1600. Gęstość pikseli na poziomie 300 ppi sprawia, że w tej kwestii będzie bezkonkurencyjny.

Oczywiście ta informacja może dziwić, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia o problemach z dostępnością nowych Exynosów. Ktoś nie ma racji, ale ja optymistycznie przyjmuję wersję o jak najszybszej premierze Nexusa 10. Redaktorzy The Next Web wydają się bardzo pewni swojego informatora.

Mało tego, ma się pojawić jeszcze jedna nowość - Nexus 7 z łącznością 3G. Nie trzeba mówić, jak wielu osobom brakowało tego modułu w tablecie Google'a - pisaliście o tym często w komentarzach. Na szczęście ta przeszkoda powinna wkrótce zniknąć.

Informator poruszył nawet temat Androida 4.2. Rzekomo pojawi się w nim:

  • Tablet Sharing, czyli możliwość stworzenia kilku kont na jednym urządzeniu;
  • pionowe i poziome zdjęcia panoramiczne;
  • widżet Google Play nazwany content in the center.

Pojawienie się opcji Tablet Sharing jest bardzo prawdopodobne - mówi się o tym już długo, a elementy kodu od dawna obecne są w Androidzie 4.1. Zdjęcia panoramiczne miały już swoje 5 minut podczas prezentacji Ice Cream Sandwich i ponowne skupianie się na tej funkcji może służyć jedynie bezpośredniej walce z iOS 6. Poza tym mam nadzieję, że to tylko niewielka część nowości, bo na razie nie powalają one na kolana.

Podsumowując, nowy smartfon LG, 10-calowy tablet Samsunga, Android 4.2 oraz Nexus 7 3G. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, będzie się działo i Google ma okazję dogonić, a nawet przegonić inne konferencje.

A przypominam, że koniec października będzie gorący i może się okazać, że te kilka dni poważnie wpłynie na świat tabletów. Premiera Surface'a, iPada Mini oraz domniemanego Nexusa 10 w tak krótkim okresie - czego chcieć więcej?

Źródło: theVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)