Night Sight Google'a naprawdę działa. To niesamowite, jak bardzo oprogramowanie jest w stanie poprawić jakość zdjęć nocnych

Tymi fotami Google porównuje jakość zdjęć nocnych z Pixela 3 i iPhone'a XS
Tymi fotami Google porównuje jakość zdjęć nocnych z Pixela 3 i iPhone'a XS
Miron Nurski

24.10.2018 16:52, aktual.: 28.10.2018 08:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że tryb nocny znany z tegorocznych smartfonów Huaweia zapoczątkował małą rewolucję. Google zapowiedział implementację podobnego rozwiązania w swoich smartfonach. Rezultaty jeszcze przed oficjalnym wdrożeniem są imponujące.

Night Sight wkrótce w smartfonach Google Pixel

Nowa funkcja, której zadaniem jest poprawa jakości zdjęć, została zapowiedziana przez Google'a wraz z debiutem smartfonów Pixel 3 i Pixel 3 XL. Docelowo ma trafić także do starszych modeli z tej serii.

Oficjalnie do użytkowników nowa funkcja ma trafić dopiero w listopadzie, ale ekipa XDA Developers zauważyła, że odpowiedzialny za nią algorytm zaszyty jest w aplikacji Google Camera już teraz. Niejaki cstark27 zmodyfikował apkę w taki sposób, by aktywować oczekiwaną funkcję.

Night Sight naprawdę jest w stanie zdziałać cuda

Po włączeniu nowego trybu w aplikacji aparatu, wystarczy przycisnąć przycisk spustu migawki i odczekać chwilę wykonując przy tym jak najmniejsze ruchy.

Funkcja działa podobnie do długiego naświetlania, z tą różnicą, że obraz jest stabilizowany automatycznie. Matryca kumuluje docierające do niej światło, software'owo dopasowując do siebie kolejne klatki w celu uzyskania nieporuszonego zdjęcia.

Mishaal Rahman z XDA przygotował serię zdjęć porównujących możliwości aparatu Pixela 3 XL oraz Pixela 2 XL z włączoną i wyłączoną funkcją Night Sight.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;

Przypominam, że funkcja nie jest jeszcze oficjalnie aktywna, więc Google cały czas dopracowuje algorytm. Finalne rezultaty mogą być jeszcze lepsze.

Na smartfonach Huaweia tryb nocny AIS działa niemniej imponująco

Tryb AIS (inteligentna stabilizacja obrazu) został wprowadzony w pierwszej kolejności w P20 i P20 Pro. Znaleźć ją można także m.in. w Mate'ach 20 oraz wybranych smartfonach ze średniej półki.

Główny aparat Mate'a 20 Pro ma dużą matrycę o wysokiej czułości, więc zdjęcia nocne z automatu są bardzo dobre, ale tryb nocny jest w stanie jeszcze je doszlifować.

Obraz
Obraz;

Prawdziwą potęgę oprogramowania widać jednak w przypadku dodatkowego aparatu z ultraszerokokątną optyką, który ma słabsze parametry.

Obraz
Obraz;

Ciekaw jestem, który z tych smartfonów - Pixel 3 czy Huawei Mate 20 Pro - lepiej będzie radził sobie w nocy. Na razie wiadomo jedynie, że Night Shot Google'a działa szybciej.

W smartfonach oprogramowanie aparatu gra pierwsze skrzypce od dawna, ale jeśli chodzi o jakość zdjęć nocnych, tegoroczne telefony wspięły się na poziom, którego jeszcze kilkanaście miesięcy temu bym się nie spodziewał.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)