Nokia Lumia 900 trafi do Europy!

Nokia Lumia 900 trafi do Europy!

Nokia Lumia 900 (fot. nokia)
Nokia Lumia 900 (fot. nokia)
Mateusz Żołyniak
24.01.2012 10:20, aktualizacja: 24.01.2012 11:20

Najnowszy Windows Phone Nokii, Lumia 900, nie jest niestety dostępny na europejskim rynku. Być może się to zmieni i smartfon w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się na Starym Kontynencie.

Najnowszy Windows Phone Nokii, Lumia 900, nie jest niestety dostępny na europejskim rynku. Być może się to zmieni i smartfon w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się na Starym Kontynencie.

Jak informowałem wcześniej, Lumia 900 oficjalnie trafi na rynek amerykański w marcu i będzie dostępna na wyłączność w ofercie sieci AT&T (wraz z kilkoma innymi smartfonami obsługującymi łączność LTE, w tym m.in. HTC Titan II). Podczas prezentacji, która odbyła się na CES 2012, wiele osób pytało o dostępność modelu poza granicami Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciele Nokii wtedy milczeli.

Wypowiedź Nokia Portugal
Wypowiedź Nokia Portugal

Parę dni temu portugalski oddział Nokii przerwał cieszę i na profilu na Facebooku zakomunikował, że Lumia 900 na 100% pojawi się w Europie. Wydaje się to potwierdzać również jeden z brytyjskich sklepów, Carphone Warehouse, który zdradził przybliżoną datę wprowadzenia jej do oferty. Ma to nastąpić w czerwcu, a zainteresowani użytkownicy mogą już składać przedsprzedażowe zamówienia.

Nokia Lumia 900 w Carphone Warehouse
Nokia Lumia 900 w Carphone Warehouse

Informacje te wydają się bardzo prawdopodobne. Nie dziwi również opóźnione wprowadzenie nowego Windows Phone'a na globalny rynek. Lumia 800 dopiero teraz trafia do sprzedaży w wielu europejskich krajach (w tym Polsce) i producent nie chce od razu wypuszczać bardziej zaawansowanego modelu, który zabiłby sprzedaż poprzednika. Trochę szkoda, ale ważne, że smartfon wbrew pierwszym opiniom pojawi się na naszym rynku.

Lumia 900 to ulepszona wersja modelu 800, która została wyposażona w: 4,3-calowy ekran AMOLED ClearBlack bez matrycy PenTile, większą baterię o pojemności 1800 mAh oraz kamerkę do wideorozmów. Jednak najważniejszą zaletą modelu miał być moduł LTE. Jego obecność w europejskiej wersji stanowi jednak zagadkę. Dlaczego?

Większość operatorów na Starym Kontynencie dopiero testuje łączność 4G, a sieci z gotową ofertą i infrastrukturą (jak polski Plus) jest naprawdę niewiele. Może się więc okazać, że Nokia Lumia 900 na Starym Kontynencie będzie pozbawiona obsługi LTE. Dzięki temu telefon powinien być nieco tańszy, ale i tak droższy niż 800.

Myślę, że dla większości użytkowników nie będzie to stanowiło problemu - w końcu nasi rodzimi operatorzy mają problemy z zapewnieniem pełnego HSPA+, a co dopiero ze wprowadzeniem szybszych standardów. Większy ekran i bardziej pojemna bateria to właśnie te cechy, których najbardziej brakowało w Lumii 800.

Więcej szczegółów o wprowadzeniu modelu powinniśmy poznać na targach MWC 2012, które odbędą się w lutym w Barcelonie. Czy chcielibyście Lumię 900 w Polsce? Ja bardzo, i mam nadzieję, że jej ceny nie będą tak wygórowane jak debiutującej u nas 800.

Źródło: wpcentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)