Pixel 2 XL na wizualizacji. Ma mieć dodatki znane z flagowców LG i HTC

Pixel 2 XL na wizualizacji. Ma mieć dodatki znane z flagowców LG i HTC

Pixel 2 XL na wizualizacji. Ma mieć dodatki znane z flagowców LG i HTC
Mateusz Żołyniak
12.07.2017 09:38, aktualizacja: 07.08.2017 11:29

Pojawiła się kolejna porcja informacji na temat nowego smartfona Google'a. Oto, czego dowiedzieliśmy się o modelu, który stworzony ma być przez firmę LG, a na rynek może trafić pod nazwą Pixel 2 XL.

Nowe informacje na temat nadchodzących Pixeli zawdzięczamy serwisowi Android Police, który w ubiegłym rok przedstawił komplet danych dotyczących smartfonów Google'a przed ich oficjalną prezentacją. Redaktorzy dość wysoko oceniają wiarygodność najnowszego wycieku, który koncentruje się dookoła większej z nowości firmy z Mountain View.

Ekran podobny do tego z LG G6

Google Pixel 2 XL z przodu ma być podobny do LG G6. Większą część panelu ma wypełniać podłużny ekran o formacie 18:9 (2:1). Ma on przypominać rozwiązanie FullVision z modeli G6 i Q6 - ma mieć bardzo małe obramowanie i zaokrąglone rogi, ale będzie miał większą, 6-calową przekątną, a jego matryca wykonana ma być w technologii OLED (IPS LCD w smartfonach LG).

Tak ma wyglądać Google Pixel 2 XL (AndroidPolice)
Tak ma wyglądać Google Pixel 2 XL (AndroidPolice)

Android Police dodaje, że nie ma co spodziewać się zagiętych boków ekranu jak w Galaxy S8 i S8+. Ekran ma być płaski, ale powłoka ochronne ma mieć wyraźnie wyprofilowane krawędzie - tafa szkła określana mianem "3D", a więc rozwiązanie podobne do tego, które HTC zastosowało w U Ultra czy U11.

Pojedynczy aparat główny

Obudowa Pixela 2 XL ma być wykonana z metalu, ale z tyłu pojawi się wstawka z hartowanego szkła. Ma być ona mniejsza niż w przypadku pierwszych Pixeli. W górnej części znaleźć będzie można pojedynczy aparat główny z podwójną diodą doświetlającą. Pod szklaną wstawką umieszczony ma być czytnik linii papilarnych.

Google z własnym Edge Sense

Bardzo ciekawie zapowiadają się informacje wskazujące, że Google może zastosować ramki reagujące na siłę nacisku. Rozwiązanie to ma przypominać technologię Edge Sense z HTC U11. Umożliwi m.in. uruchamianie wybranych aplikacji i funkcji poprzez ściskanie obudowy urządzenia.

HTC U11
HTC U11

Redaktorzy Android Police nie wiedząc, czy model zostanie wyposażony w gniazdo słuchawkowe jack 3,5. Nie mają też danych na temat tego, czy wbudowane głośniki będą pracować w trybie stereo. Niemniej już powyższe informacje napawają optymizmem. Pixel 2 XL może być naprawdę ciekawym urządzeniem.

Co wiadomo o specyfikacji?

Pewne wydaje się też to, że smartfon Google'a będzie bardzo wydajny. Od jakiegoś czasu mówi się, że będzie on oparty na Snapdragonie 835, który ma współpracować z 4 GB pamięci RAM. Model ma mieć także baterię o pojemności co najmniej 3000 mAh, a zastosowane w standardowej wersji kości pamięci mają mieć 64 GB. Brakuje konkretów dotyczących aparatu, a jasne jest, że będzie on nieco ulepszoną wersją rozwiązania z pierwszych Pixeli.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)