Nowy smartfon w 2021 roku - poszukiwania trwają

Nowy smartfon w 2021 roku - poszukiwania trwają

Nowy smartfon w 2021 roku - poszukiwania trwają
Źródło zdjęć: © Materiał partnera
Maciej Gruszczyński
27.04.2021 09:13, aktualizacja: 27.04.2021 11:13

Wybór dobrego smartfona zawsze jest wyzwaniem. Praktycznie co roku wchodzą na rynek coraz to nowsze rozwiązania oraz modele, które kuszą użytkowników oraz użytkowniczki ceną, funkcjami, lepszymi wyświetlaczami, itp. Trudno się w tym dokładnie połapać i właściwie bez analizy różnego rodzaju zestawień, czy też rankingów telefonów, podjęcie decyzji jest naprawdę trudne. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, do czego dany smartfon ma nam służyć i kupić taki model, który spełni nasze oczekiwania.

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona w 2021?
  2. Jaki system operacyjny wybrać w smartfonie?
  3. Jaki smartfon wybrać jeśli chodzi o aparat?
  4. Co powinien posiadać dobry smartfon?
  5. Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony samsung galaxy?
  6. Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony od Apple?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona w 2021?

Smartfony, które możemy nabyć na polskim rynku, najlepiej będzie nam poznać poprzez sieć. W tym celu dobrą opcją będzie skorzystanie z różnego rodzaju rankingów, które zestawiają modele pojawiające się w danym roku w sprzedaży. Warto korzystać ze specjalistycznych stron. To nam da gwarancję, że telefony zostały uczciwie przetestowane, dzięki czemu będziemy mogli podjąć odpowiedzialną decyzję zakupową. Dla większości z nas jedną z podstawowych spraw będzie cena nowego smartfona, ale powinniśmy także zwracać uwagę na parametry techniczne, które nas interesują. Czasami lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy, niż żałować potem, że np. nasz aparat w smartfonie, ma gorsze osiągi i nie pozwala nam robić lepszych zdjęć na portale społecznościowe

Jaki system operacyjny wybrać w smartfonie?

Systemy operacyjne, z których obecnie możemy korzystać, są właściwie dwa: Google Android oraz Apple iOS. Pierwszy jest dostępny na większości produkowanych obecnie smartfonów, drugi jest dedykowany produktom Apple. Różnice pomiędzy nimi nie są wielkie, ale system montowany na smartfonach Apple, uchodzi za nieco bezpieczniejszy. Ma on także nieco szybsze aktualizacje, niż gigant rynku światowego, czyli Android. W tym wypadku wybór praktycznie nie istnieje, gdyż zdeterminuje go wybór marki telefonu.

Jaki smartfon wybrać jeśli chodzi o aparat?

W dziedzinie aparatów fotograficznych montowanych w telefonach, wybór jest dość spory. Ci z nas, którzy robią duże ilości selfie, czy też zdjęcia na blogi podróżnicze, jedzeniowe, modowe, itp., powinni zwracać baczną uwagę na to, jaki aparat znajdzie się w ich telefonie. Ważna więc będzie jasność obiektywu, potencjalny zoom, możliwość robienia zdjęć w trybie nocnym, czy też to czy obiektyw jest szerokokątny. Przed zakupem telefonu z aparatem trzeba więc sporo poczytać o jego możliwościach, by nie popełnić pochopnie jakiegoś błędu.

Co powinien posiadać dobry smartfon?

W przypadku dobrego smartfona istotna będzie ilość pamięci RAM, rodzaj procesora na jakim działa dany model, typ apartu fotograficznego, pojemność baterii, to czy można taki telefon ładować indukcyjnie (bezprzewodowo), wytrzymałość obudowy, przekątna ekranu, itp. Tak naprawdę każdy klient oraz klientka dokonują tutaj mocno spersonalizowanych wyborów. Zapoznanie się z poszczególnymi opcjami, jakie może posiadać smartfon, ma tutaj duże znaczenie, gdyż nasze decyzje będą wówczas o wiele lepsze.

Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony samsung galaxy?

Dużą popularnością nad Wisłą cieszą się wciąż smartfony samsung galaxy. Samsung galaxy ma tę zaletę, że proponuje dużą ilość zróżnicowanych modeli, które różnią się funkcjami oraz ceną. Można więc nabyć tutaj droższe flagowce, ale można także sięgnąć po nieco bardziej budżetowe rozwiązania, odpowiednie dla tych z nas, którzy chcą mieć po prostu solidny telefon. Dużą ilość modeli tego typu znajdziemy np. w witrynie internetowej NeoNet. Zakupy poprzez sieć mają tę zaletę, że telefon zostanie nam dostarczony pod drzwi. Dodatkowo można tam też skorzystać z korzystnych systemów ratalnych "zero procent". Solidny oraz intuicyjny w obsłudze Samsung Galaxy będzie z pewnością wyborem, którego nie pożałujemy.

Dla kogo dobrym wyborem będą smartfony od Apple?

Smartfony iPhone produkowane przez firmę Apple są w Polsce synonimem nieco bardziej luksusowego telefonu, o czym można się przekonać, np. tu: https://www.neo24.pl/gsminavi/smartfony.html. Wiąże się to przede wszystkim z ich ceną. Nowy iPhone to wydatek rzędu prawie trzech tysięcy złotych, al można tu także nabyć modele za pięć, sześć tysięcy złotych. Są to solidne smartfony, oparte na dobrym oraz małoawaryjnym systemie operacyjnym iOS. Posiadają także dużą ilość pamięci operacyjnej oraz wytrzymałe baterie, pozwalające na długą pracę. Ich obudowy są solidne, a więc daje to nam gwarancję na długie ich użytkowanie. Z pewnością iPhone'y sprawdzą się jako odpowiednie smartfony dla osób, które cenią sobie profesjonalizm oraz niezawodność. Jeśli więc szukamy smartfona z górnej półki, to wybór nowoczesnego iPhone'a z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Warto się nad tym zastanowić w niedalekiej przyszłości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)